$
הייטק והון סיכון

עידו יבלונקה ינהל את מרכז הפיתוח של יאהו בתל אביב

יבלונקה, מייסד ClarityRay והמומחה המקומי של החברה בתחום חקר הונאות הפרסום, יכהן באחד התפקידים הבכירים ביותר בענף התוכנה בארץ

אסף גלעד 11:1719.03.15

יאהו מינתה את עידו יבלונקה, המומחה הישראלי שלה למניעת הונאות פרסום, למנהל מרכז הפיתוח של החברה בתל אביב. בתוך כך גם נודע כי המנהל הנוכחי במרכז, אוהד צרפתי, צפוי לעזוב את החברה.

יבלונקה (33), עד לפני שנה יזם אלמוני של חברת סטארט-אפ קטנה בשם ClarityRay, ימצא את עצמו בעקבות הקידום המהיר באחד התפקידים הבכירים בענף התוכנה הישראלי. ההחלטה התקבלה על רקע ביקורם בישראל של מספר בכירים ביאהו העולמית, ביניהם ג'ף בונפורט, סמנכ"ל בכיר למוצרי תקשורת ומייל, ורון ברכמן, המדען הראשי של החברה.

 

בכירי יאהו ישראל, ביניהם יבלונקה (שני משמאל) וצרפתי (שני מימין) בכירי יאהו ישראל, ביניהם יבלונקה (שני משמאל) וצרפתי (שני מימין) צילום: עמית שעל

 

רק באוגוסט האחרון רכשה יאהו את החברה שהקים יחד עם ואדים זאק וגיא פיטלקו תמורת כ- 15 מיליון דולר. עם הרכישה הפכה החברה הקטנה שהעסיקה עד אז ששה עובדים, לגרעין המייסד של חטיבת מניעת הונאות הפרסום של יאהו העולמית (Ad Security). החטיבה יישמה על יאהו את מה שפיתחה בעצמה בטרם הרכישה: פיתוח טכנולוגיה שמגינה מפני רשתות פרסום ובעלי אתרים מפני פרסומות ותוכנות פרסום זדוניות שלא אמורות להמצא על העמוד בו הן ממוקמות, או כאלה הקשורות בצורה זו או אחרת באיסוף נתונים על הגולשים.

 

מלחמה בנוזקות הפרסום

 

מרכז הפיתוח של יאהו בתל אביב כולל שתי יחידות פיתוח נוספות על חטיבת הונאות הפרסום, המבוססות גם הן על רכישות - חטיבת הפיתוח של ג'מיני, פרויקט המלצות התוכן של יאהו שאחראי להכנסות של מאות מיליוני דולרים בשנה. החטיבה מנוהלת על ידי אסף זינגר, גם הוא קודם לאחרונה, ומתבססת על רכישת Dapper של היזם ערן שיר מ-2010. ג'מיני מפתחת מודעות והמלצות תוכן שמתחרות במידה רבה בטכנולוגיה של אאוטבריין וטאבולה הישראליות; וחטיבת טכנולוגיות הוידאו המבוססת על רכישת RayV של עומר לוצאטי ורון צוקרמן. לאחרונה עבר לוצאטי למטה יאהו בארה"ב, והוחלף על ידי לב קורוסטישבסקי כמנהל החטיבה בתל אביב. בסך הכל מועסקים כיום במרכז הפיתוח של יאהו בבניין קרדן בתל אביב כחמישים עובדים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x