חדשות טכנולוגיה

אובר מרחיבה את סבב הגיוס שלה ל-2.8 מיליארד דולר

החברה תשתמש בסכום שתגייס כדי לחדור לשווקי המזרח ולהעצים את פעילות הלובינג שלה, כדי לשבור מחסומים רגולטוריים לשירות אוברX. השירות, שמאפשר לכל אחד להפוך את מכוניתו למונית, יוצג היום בישראל בקמפיין הסברה ייעודי

עומר כביר 12:5319.02.15

אובר-גיוס: ספקית שירות הנסיעות אובר (Uber) מרחיבה את סבב הגיוס הנוכחי שלה במיליארד דולר -  וצפויה לגייס במהלכו 2.8 מיליארד דולר בסך הכול - כך מדווח הניו יורק טיימס. השווי של החברה עם השלמת הגיוס צפוי לעמוד על 40 מיליארד דולר. בנוסף, תשיק בישראל קמפיין הסברה לשירות הנסיעות שלה שמאפשר לכל אחד להפוך את מכוניתו למונית.

לפי הדיווח, אובר החליטה להרחיב את סבב הגיוס (החמישי במספר עבורה) לאור דרישה עצומה מצד משקיעים שמעוניינים להצטרף לחברה. בדצמבר הודיעה אובר שסיכמה על גיוס בהיקף של 1.2 מיליארד דולר ושיש ביכולתה לגייס 600 מיליון דולר נוספים.

 

אפליקציית אובר אפליקציית אובר

 

ואולם, נראה שהחברה נאלצה לדחות מחזרים רבים, שכן 600 מיליון הדולר הללו גויסו במהירות בזק וכתוצאה החליטה אובר להגדיל את סבב הגיוס במיליארד דולר נוספים. 2.8 מיליארד הדולר שמגייסת אובר בסבב הנוכחי מצטרפים ל-5 מיליארד דולר שגייסה אובר מאז הקמתה ב-2009.

 

"ההשתתפות שראינו בסבב הגיוס הנוכחי מדגישה את הביטחון שיש למשקיעים בצמיחה של אובר", מסרה החברה בתגובה לניו יורק טיימס. ביטחון זה לא התערער, כך נראה, חרף הביקורות הציבורית החריפה שסופגת אובר על דרכי פעילותה הבעייתיות והחלטות של מדינות וערים מרכזיות בעולם להגביל חלק משירותיה, ובפרט שירות אוברX שמאפשר לנהגים פרטיים לשמש כנהגי מונית מזדמנים מבלי להידרש לרישיון הפעלת מונית.

 

חלק לא מבוטל מהסכום שיגוייס יושקע, אפשר לשער, במהלכים לשיפור התדמית הציבורית של החברה ובמאמצי לובינג על מנת לאפשר לה להפעיל את שירות אוברX. בישראל, בה החלה החברה לפעול בשנה שעברה, מנהלת בימים אלו החברה קמפיין מתוקשר שנועד ללחוץ על שר התחבורה לשנות את התקנות שמונעות מאובר להפעיל במדינה את אוברX.

 

 אובר עתידה למנף את ההשקעה להאצת חדירתה לשווקים באירופה ובאזור אסיה-פסיפיק, ובפרט סין שם תאלץ החברה להתמודד מול שני שירותים מתחרים חזקים, שמחזיקים יחדיו ב-90% מהשוק ושלאחרונה הכריזו על כוונתם להתמזג.

 

הנהגים מגייסים נהגים

 

בתוך כך, מתחילה אובר בקמפיין הסברה לשירות אוברX. נהגי אובר יסתובבו בתל אביב במכוניות ממותגות ויסבירו כיצד פועל השירות ומהם יתרונותיו. הקמפיין יתחיל לפעול היום (ה') החל מ-18:00.

 

נוסעים שמעוניינים להכיר ולשמוע על התחבורה השיתופית, יוכלו לעשות זאת על ידי הזמנת נהג המשתתף בקמפיין באמצעות האפליקציה. הנהג שיגיע יסביר להם על עיקרי השירות תוך כדי הסעתם ליעד המבוקש. במסגרת הקמפיין, הזמנת הנהג והנסיעה יהיו חינם עבור הנוסעים, הנסיעות יתאפשרו באזור תל אביב והסביבה ויוגבלו לנסיעה של עד 30 דקות. שירות אוברX עדיין לא קיבל אישור פעולה ממשרד התחבורה ובעולם ארעו מקרים רבים של שוד, אונס או תאונה הקשורים לנהגי אוברX. למעשה, שירות זה הוא הסיבה להתנגשויות הרציפות של חברת המוניות עם רגולטורים באירופה, בארה"ב ובמזרח הרחוק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x