$
פטנטים וקניין רוחני

יאהו מפרידה את אחזקותיה בעליבאבא; המניה עלתה ב-8% במסחר המאוחר

הכנסות החברה ירדו ב-1% ברבעון הרביעי של 2014 ל-1.25 מיליארד דולר. הרווח הנקי צנח ב-52% והסתכם ב-166 מיליון דולר

רפאל קאהאן 00:0128.01.15

יאהו פרסמה את דוחותיה הערב (ג') והודיעה בתוך כך על הפרדת אחזקותיה בעליבאבא והקמת חברה עצמאית שתנהל אותן, כך נמסר מהחברה. המניה עלתה בשיעור של 8% במסחר המאוחר.

 

 

אחזקותיה של יאהו בעליבאבא שמוערכים בכ-40 מיליארד דולר יאוגדו בחברה עצמאית בשם SpinCo שצפויה לנהל אותן. מניות החברה החדשה יחולקו בין בעלי המניות של יאהו.

 

החברה שפרסמה את דוחותיה לרבעון הרביעי 2014 איכזבה עם ירידה של כ-1% בהכנסות ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. הכנסותיה הסתכמו בכ-1.253 מיליארד דולר לעומת 1.266 מיליארד דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה. 

 

מריסה מאייר מריסה מאייר צילום: בלומברג

 

בנוסף הרווח ירד מ-368 מיליון דולר בשנה שעברה ל-166 מיליון דולר ברבעון האחרון. מדובר בירידה של כ-52% ברווחים, מכה קשה לחברה ובעיקר למנכ"לית הכוכבת, מריסה מאייר.

 

ניכר כי הרווח העיקרי של יאהו ברבעון האחרון נבע מההנפקה המוצלחת של עליבאבא שהפכה למקור ההכנסה העיקרי עבור החברה. בכל שאר המדדים הפעילות של החברה נראית משותקת ומראה ירידות חדות מהכנסות שנובעות מפעילות הליבה שלה, תוכן וחיפוש.

 

לא ברור מה האסטרטגיה של החברה. מספר העובדים גדל מעט מ-12,200 ל-12,500 בשנה האחרונה, כנראה עקב הרכישות האחרונות שבוצעו. ואולם אף אחת מהרכישות הללו לא הניבה פעילות מסחרית חדשה או השקה של שירות חדש.

 

למרות כל זאת, המספרים שהציגה יאהו אף היכו במעט את תחזיות האנליסטים שחזו רווח של כ-29 סנט למניה לעומת רווח מדווח של כ-30 סנט למניה. הקמת חברת האחזקות החדשה היא כנראה פועל יוצא של לחץ כבד מצד בעלי המניות שמעוניינים לראות את החברה חוזרת לפעילות, במקום להסתמך על ביצועי מניות עליבאבא כמקור הכנסות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x