$
הייטק והון סיכון

מיזם החקלאות של יו"ר גוגל מגיע לישראל

במסגרתו, יזכו סטארט-אפים שמפתחים מוצרים לשווקי החקלאות והמזון לתמיכה מקצועית ותשתיתית מחברות ענק בתחום. מטרת המיזם: להאיץ פריצות דרך פוטנציאליות בתחום התזונה, כדי למנוע משבר רעב עולמי ב-2050

מאיר אורבך 15:1626.11.14

קרן הון הסיכון Innovation Endeavours של אריק שמידט, יו"ר גוגל, משיקה בישראל מיזם שיחבר בין חברות אגריטק ישראליות לבין חברות ענק בתחום בארה"ב. המיזם שאותו השיקה הקרן לאחרונה בארצות הברית בשיתוף ענקית הייצור פלקסטרוניקס נקרא Farm2050. לצד פלקסטרוניקס שותפות למיזם גם גוגל, דופונט ועוד.

חברות רבות להתמודד עם אתגר חוסר הביטחון התזונתי העולמי. חלקן מנסות לפתח טכנולוגיות שמקצרות זמני גידול של תוצרת חקלאית, יבולים שמצריכים פחות מים ועוד.

מטרת המיזם הוא לאפשר לחברות צעירות בתחום לחבור לענקיות בתחומי המזון והחקלאות.

 

דרור ברמן, שותף מנהל בקרן דרור ברמן, שותף מנהל בקרן

 

הרעיון הוא לאפשר לסטארט-אפיסטים לבחון את הטכנולוגיות שלהם תוך קבלת סיוע מהמומחים בצדדים הטכניים והעסקיים והישענות על המערכות של החברות הגדולות. המיזם נועד לקדם את הסטארט-אפים ואינו כולל השקעת כספים, אך לא מן הנמנע ששיתופי פעולה אלו יוכלו להוביל להשקעות בעתיד.

 

"עד 2050 ניאלץ להאכיל כ-10 מיליארד אנשים על פני כדור הארץ. זה אתגר שאיתו טכנולוגיות יכולות וצריכות לסייע בו", אמר ל"כלכליסט" דרור ברמן, שותף מנהל בקרן אינוביישן אנדוורס. "טכנולוגיה תמיד היתה זו שסייעה לחקלאות ולתעשיית המזון לפרוץ קדימה. כיום אנחנו רואים שתחומי הרובוטיקה לחקלאות עולים משמעותית". לדברי ברמן, יש בארץ חברות רבות שיוכלו להתחבר למיזם ולהרוויח ממנו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x