$
אינטרנט

אפל: התמונות האינטימיות שלכם בטוחות ב-iCloud

החברה טענה שאין כל באג במערכותיה ושתמונות העירום של ג'ניפר לורנס, קייט אפטון ומפורסמות אחרות נגנבו לאחר שהאקרים השיגו את הסיסמאות שלהן. זאת, לאחר שנחשף ברשת סקריפט האקינג שמנצל פרצה במערכות הענן של החברה

נמרוד צוק 11:4703.09.14

אפל טוענת שההאקרים שנכנסו לחשבונות של סלבריטאיות והפיצו תמונות עירום שהועלו אליהם לא עשו זאת דרך פרצה במערכותיה. גניבת התמונות עוררה זעם רב בקרב הקורבנות וחששות בקרב משתמשי אפל, בעקבות חשיפת סקריפט שמאפשר פריצה לשרתי iCloud.

לטענת ענקית הטכנולוגיה, הפורצים השיגו סיסמאות של הקורבנות והשתמשו בהן כדי להכנס ל-iCould ולהוריד משם את התמונות.

 

"לאחר 40 שעות של חקירה אינטנסיבית, מצאנו כי החשבונות האמורים נחדרו באמצעות התקפה ממוקדת על שמות משתמש, סיסמאות ושאלות אבטחה, פרקטיקה שהפכה לאחרונה נפוצה באינטרנט. אף אחד מהמקרים לא נגרם כתוצאה מפגיעה באבטחת תשתיות השירותים שלנו, כגון iCould או Find my iPhone. אנו ממשיכים לפעול יחד עם גורמי אכיפת החוק כדי לזהות את התוקפים", נכתב בהודעה שהפיצה אפל הבוקר.

 

לטענת אפל, אפשר להצטלם בראש שקט לטענת אפל, אפשר להצטלם בראש שקט צילום מסך: College Humor

 

בין המפורסמות שתמונותיהן הפרטיות הופצו אפשר נמנות קייט אפטון, ג'ניפר לורנס וקירסטן דאנסט. חלק מהתמונות פורסמו באתרים כמו 4chan ורדיט, אבל הוסרו מהרשת לאחר שקיבלו פניות מהמשטרה ואיומים בתביעות מעורכי דינן של הנפגעות.

 

כדי להתגונן מהתקפות דומות, אפל ממליצה על שימוש בססמאות חזקות ולהפעיל את אפשרות האותנתיקציה הדו-שלבית. לטענת החברה משתמשיה אינם צריכים לחשוש מדליפת התמונות הפרטיות שלהם לידיים זרות, במידה וינקטו בצעדים.

 

בפרסומים הראשונים אודות התקיפה הוערך כי היא התאפשרה באמצעות פרצות ב-iCould או ב-Find my iPhone, שירות בו התגלה לאחרונה באג חמור שכבר תוקן. מקור הדיווחים היה בתגובות אנונימיות שפורסמו באתר 4chan, בו פורסמו גם חלק מהתמונות, על ידי משתמשים שרמזו כי הם קשורים לפריצה. הפרסומים מגיעים בעיתוי בעייתי במיוחד עבור אפל, ימים ספורים בלבד לפני השקת האייפון 6.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x