מכשירים

דיווח: אפל תשיק בשנה הבאה "אייפד מקסי" מגודל

לטאבלט החדש יהיה מסך בגודל 12.9 אינץ' והוא נמצא בפיתוח מזה יותר משנה. יתכן שהמוצר יהיה התשובה של אפל לשוק הלפטופים ההיברידיים, שצובר תאוצה על רקע הצניחה במכירות הטאבלטים היוקרתיים

עומר כביר 11:5727.08.14

אפל צפויה להשיק ב-2015 אייפד מקסי עם מסך 12.9 אינץ' - כך מדווחת הבוקר סוכנות בלומברג. לפי הדיווח, ספקיות החברה כבר נערכות להתחיל את ייצור המכשיר ברבעון הראשון של 2015, והוא צפוי להגיע לשווקים זמן קצר לאחר מכן.

אנשים בעלי ידע בנושא, שביקשו להישאר בעילום שם מכיוון שפרטי המהלך טרם נחשפו רשמית, סיפרו לבלומברג שאפל מפתחת את האייפד מקסי ביחד עם ספקיותיה במשך שנה לפחות. אפל סירבה להגיב לדיווח.

 

הדיווח מגיע אחרי שני רבעונים רצופים שבהם דיווחה אפל על צניחה במכירות האייפד שלה. זאת, בשעה שמכירות האייפון ואפילו מחשבי המק רשמו צמיחה נאה. לא מדובר בבעיה ייחודית לאפל וגם סמסונג דיווחה על ירידה בביקוש לטאבלטים מתוצרתה.

 

 

יזכה לאח גדול. האייפד של אפל יזכה לאח גדול. האייפד של אפל

 

לפי בלומברג, ספקיות אפל החלו לאחרונה לייצר דגמים מעודכנים של האייפד ועתידות להתחיל בקרוב בייצור דגם חדש של האייפד מיני, במטרה לשווקים לקראת עונת הקניות שלפני חג המולד. ואולם, אלא אם יציגו מכשירים אלו חידושים משמעותיים, ספק אם יהיה בהם כדי לשנות את מגמת מכירות האייפדים של אפל, שכן עיקר הצמיחה בתחום הטאבלטים ברבעונים האחרונים מגיעה מטאבלטי פשוטים ומוזלים.

 

שינוי משמעותי עבור אפל

 

באפל, אפשר לשער, מקווים שהאייפד מקסי יסייע לה לשנות את מגמה זו, ואולם השקתו תסמל שינוי משמעותי באסטרטגיה של אפל: עד עתה שמרה החברה על בידול מובהק בין מכשירי מובייל למחשבים ניידים, שהתבטא הן ברמת החומרה והן ברמת מערכת ההפעלה.

 

זאת, בניגוד למיקרוסופט שבאמצעות ווינדוס 8 מנסה לקדם תפיסה של מחשבים היברידיים, שיכולים לתפקד הן כטאבלט והן כמחשב נייד. מסך של 12.9 אינץ' דומה בגודלו לזה של מחשבים ניידים רבים. נראה זה בלתי סביר שהאייפד מקסי יריץ פשוט גרסה מותאמת של iOS, מבלי לנצל את היתרונות של מסך גדול, דוגמת ריבוי משימות ועובדה עם כמה חלונות פתוחים במקביל.

 

האם אפל מתכננת ללכת בעקבות מיקרוסופט ולהציג חזון היברידי דומה? ואולי מתכננת החברה מהפכה תפיסתית נוספת בכל הנוגע לשימוש במחשבים ניידים ובמכשירי מובייל? התשובות - בשנה הבאה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x