$
אינטרנט

בשולי הרשת

Sad Tweets: המקום אליו הולכים ציוצים גרועים כדי למות

הכירו את האתר שמוצא את הציוצים הכי פחות פופולריים שלכם בטוויטר ומנגן להם שיר קינה. הוא הוקם במסגרת ניסוי חברתי - כדי להזכיר לכם שבאינטרנט אין חברים, רק טרולים עם הרבה זמן פנוי

נמרוד צוק 18:3205.08.14

אין הרבה דברים מדכאים יותר מציוץ מיותם בטוויטר. כזה שהשקעתם בו דקות ארוכות כדי לעניין או להצחיק את שאר הצייצנים ונעניתם בשתיקה רועמת של אפס תגובות, אפס פיברוטים וציוצים מחדש.

חברים טובים אולי ינסו לנחם אתכם על העלבון ותחושת האבדן, אבל באינטרנט אין חברים - רק טרולים שמחפשים לזרות מלח על כל פצע. אחד מהם בנה את Sad Tweets, אתר שכל מטרתו היא להזכיר לכם את הציוצים הכי כושלים שכתבתם.

 

הציוצים הכי גרועים שלכם, כולם במקום אחד הציוצים הכי גרועים שלכם, כולם במקום אחד צילום: אי פי איי

 

לאחר בקשת אישור לחבר את השירות לטוויטר, הוא יצלול למעמקי היסטוריית הציוצים שלכם, ידלה מבין 1,200 הציוצים האחרונים שלכם את אלה שזכו לאפס התייחסות מצד העוקבים - ויציג אותם זה אחר זה במצגת איטית ועצובה, בליווי פסקול מלנכולי. הוא גם יציין את מספר הימים, החודשים או השנים שעברו מאז זכה הציוץ לריטוויט או פיברוט. זה כל מה שהוא עושה - ועבור מכורי תשומת הלב המקוונת שבינינו זה גרוע מספיק.

 

מאחורי המיזם עומדת קבוצה בשם Party NY, המגדירה את עצמה כ"מעבדת קריאטיביות שפועלת מטוקיו וניו יורק". "החלטנו ליצור את 'ציוצים עצובים' כדי לראות כיצד תרבות האינטרנט משפיעה עלינו ואיך טוויטר גורם לנו להרגיש", אמר טום גאלי, אחד מחברי Party NY, בראיון לבאזפיד. "אנחנו מקווים שאנשם יהנו להשתמש בו ויצליחו להפיק תובנות חדשות באמצעות התבוננות על המדיה החדשה בדרכים אלטרנטיביות".

 

בעוד עבור משתמשי טוויטר כבדים קיימים מזה זמן רב כלים רציניים כמו favstar, שמאפשר למיין ציוצים לפי מספר הריטוויטים והפיברוטים שהם קיבלו ולעשות במידע הזה שימוש מועיל, "ציוצים עצובים" הוא בעיקר בדיחת רשת או אמירה אירונית על האופי השטחי של המדיה החברתית. מי שלוקח קשה את הציוצים העצובים שלו יכול להיעזר בכלי חביב יותר, Super Important Tweet - אתר שיהפוך את הציוץ שלכם לטקסט עבה על רקע ורוד או צהוב זועק כדי להבטיח שאף אחד לא יפספס אותו בזרם ההודעות האינסופי.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x