שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

בעקבות מתקפת האקרים: שובשה הגישה לאתרים ישראליים

מתקפה על השרתים של איגוד האינטרנט הישראלי גרמה לשיבושים בגישה לאתרים ישראליים לאורך הבוקר והצהריים

אופיר דור 19:5521.07.14

מתקפת האקרים פרו-פלסטינית כבדה מהרגיל שכוונה על שרתי איגוד האינטרנט הישראלי גרמה היום (ב') לשבושים בגישה לאתרים ישראלים. באופן ספציפי, גולשים ממספר ספקיות אינטרנט בריטיות דיווחו על איטיות בהתחברות לאתרים ישראלים לאורך שעות הבוקר.

 

המתקפה מסוג DDOS (או Distributed Denial of Service), נחשבת למתקפה מאוד פשוטה מבחינה טכנולוגית ונפוצה בקרב האקרים חסרי ניסיון בגלל שהיא אינה דורשת ידע מיוחד או כלים מתקדמים לבצע אותה. היא מבוססת על יצירת עומס מלאכותי על שרתים עד לקריסתם, על ידי שימוש במספר מחשבים הפועלים בו זמנית. איגוד האינטרנט הישראלי, שהבחין במתקפה, חסם למספר דקות את הגישה מחו"ל לבקשות לשרתי ה-DNS שלהם, הכוללים את כל כתובות האתרים בדומיין .co.il. זוהי התנהלות שגרתית של התמודדות עם עומסים על מנת למנוע את קריסתם.

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: גלעד קוולרצ'יק, shutterstock

 

שרתי DNS מתפקדים כמעין "ספר הטלפונים" של האינטרנט. כל ספקית אינטרנט בארץ ובעולם מחזיקה במאגר כתובות משלה, המשייך בין כתובת של אתר אינטרנט - למשל, calcalist.co.il - לכתובת פיזית של שרת מסוים בעולם. בסיס נתונים זה מאפשר לגולשים לבקר באתרי אינטרנט גם בלי שיצטרכו להקליד את כתובת ה-IP של האתר. השרתים המקומיים של חברות האינטרנט מתעדכנים בצורה אוטומטית מדי תקופה - לרוב מדי מספר ימים, בנוסף לעדכונים אוטומטיים. כאשר ספקית אינטרנט מעוניינת לעדכן את כתובות ה-DNS של אתרים עם סיומת .co.il, היא עושה זאת דרך שרתי איגוד האינטרנט הישראלי המנהל את סיומת הדומיין.

 

בעקבות המתקפה, בהיקף תעבורה כמעט כפול מההתקפות הרגילות על השרתים. נחסם באופן זמני החיבור מחו"ל לשרתי ה-DNS של איגוד האינטרנט הישראלי. כתוצאה מכך, מספר ספקיות אינטרנט בינלאומיות לא יכלו לעדכן את מסד הנתונים שלהם. בחלק מהמקרים התקלה התבטאה באיטיות בגישה לאתרים הישראלים ובחלק מהמקרים לא ניתן היה כלל לגשת אליהם למספר דקות. לקראת שעות הצהריים התקלה תוקנה. הרוב המוחלט של הגולשים בארץ ובחו"ל לא הרגישו בתקלה, שלא גרמה לקריסת שרתים.

 

לפי דינה באר, מנכ"לית איגוד האינטרנט הישראלי, בשיאה ההתקפה הגיעה להיקף תעבורה של 2.5 גיגה-ביט - מעט מעל ההתקפות היום-יומיות על הארגון, שיכולות להגיע ל-1-1.5 גיגה-ביט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x