$
אפליקציות

Fanzone: האוהדים כבר לא מסכנים

מנכ"ל ההתאחדות לכדורגל לשעבר, אורי שילה, הקים סטארט-אפ במיוחד עבור האוהדים בענף. האפליקציה שפיתח תסייע להם לשתף משאבים על מנת שלא יפספסו אף משחק

אסף גלעד 08:1305.07.14
להיות אוהד כדורגל זה לא בדיוק סיפור פשוט. אוהדים שרופים לא רק מלווים את הקבוצה שלהם למגרשים בארץ, הם גם נודדים איתה ברחבי העולם לאתרים שנבחרים לעיתים בהגרלה רק כמה ימים מראש ולא מותירים מספיק זמן להתארגן.

 

אורי שילה, עד אוגוסט האחרון מנכ"ל ההתאחדות לכדורגל, פרש מהתפקיד כדי להקים את Fanzone, סטארט-אפ שמבקש להקל על חייהם של האוהדים בדרכים על ידי טכנולוגיה המסייעת להם לשתף משאבים כגון תחבורה ולינה. שילה הצליח לגייס בתוך פחות משנה מאז הקמתו מיליון דולר ולהצטרף למאיץ הסטארטאפים האחרון של מיקרוסופט. בין המשקיעים בחברה: חממת דה-טיים של אילן שילוח וניר טרלובסקי, וכן קרן אינפיניטי, הקרן הישראלית-סינית שהקים אמיר גלאור.


באוגוסט הקרוב, עם תחילת עונת המשחקים באנגליה ובישראל, תחל פאנזון להציע את המוצר שלה באופן רשמי: שירותי שיתוף נסיעות עבור אוהדים של המועדונים שיחברו אליה. עד כה חתומה פאנזון עם המועדונים של מכבי חיפה ושל שפילד באנגליה, וייתכן כי עד ההשקה תסגור הסכמים עם מועדונים נוספים.

 

האפליקציה תספק לאוהדים ממשק עם מידע על מסלולי הנסיעה של אוהדים אחרים, על מחירי שיתוף נסיעות, וכן תאפשר להם ליצור קשר זה עם זה על מנת להצטרף זה לזה ולהתחלק בהוצאות הנסיעה. למי שלא מעוניין לחלוק ברכבו הפרטי, תציע האפליקציה להזמין מונית, דרך גט טקסי, למשל.

 

בהמשך הדרך תציע החברה גם שירותי לינה בקרב אוהדי אותה הקבוצה, או אוהדי הקבוצות הנמצאות עמה באותו הבית בטורניר. בצורה זו, ניתן יהיה ללון בביתו של אוהד של קבוצה מתחרה בארץ זרה, ובמשחק הגומלין להלין אותו בתמורה בבית, במודל המזכיר את Couchsurfing או את Airbnb.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x