$
חדשות טכנולוגיה

בלעדי לכלכליסט

StorONE מרעננה גייסה 18 מיליון דולר

חברת האחסון של גל נאור, שמכר את הסטארט־אפ הקודם שלו ליבמ בשנת 2010, השלימה סבב גיוס שני בהובלת הקרנות ויזרע וגיזה

אסף גלעד 06:4802.07.14

יזם ההייטק גל נאור גייס יותר מ־20 מיליון דולר לחברת אחסון המידע StorONE, שהקים עם רז גורדון ופעלה עד היום מתחת לרדאר. זה הסטארפ־אפ השני שמקים נאור בתחום אחסון המידע: בשנת 2010 הוא מכר את Storwize לענקית הטכנולגיה יבמ ב־145 מיליון דולר.

 

המיזם החדש של נאור הוקם בשנת 2011 ופעל בחשאיות, ללא אתר אינטרנט המפרט את פעילותו. לפי הערכות בענף, החברה מעסיקה 30–40 עובדים במרכז הפיתוח שלה ברעננה.

 

גל נאור גל נאור

 

אחד המשקיעים הראשונים בחברה הוא מנכ"ל מוטורולה לשעבר אדוארד זנדר, שהשקיע בה באופן פרטי ובאמצעות הקרן שלו, Seagate. לפני כמה חודשים הובילו קרן גיזה וקרן ויזרע של משפחת מירילשוילי גיוס נוסף לחברה המוערך ב־18 מיליון דולר. מאז הקמתה גייסה החברה יותר מ־20 מיליון. משקיעים נוספים ב־StorONE הם משפחת פינקלשטיין, מבעלי המניות באסם, חיים מרקוזה, דיוויד בראון ורובן קאפי.

 

מוצר האחסון של החברה, שהוגש לאישור רשם הפטנטים בארה"ב, נקרא Algostor. מדובר בתוכנה המאפשרת לנהל מערכות אחסון מבוזרות עם שרתים רבים, שכל אחד מהם יכול לבצע פעולות חישוב מרובות. בצורה זו ניתן לנהל את משאבי האחסון במרכז הנתונים במחשבים השונים במרוכז ומבלי להוסיף תשתיות מיוחדות או פריסת סיבים אופטיים נוספים.

 

בתחום זה פעילות כיום כמה חברות סטארט־אפ, ובהן Maxta של יורם נוביק, ששימש בעבר כיועץ ב־Storwize, ו־ScaleIO שנמכרה ל־EMC בשנה שעברה. StorONE מנסה להתחרות בחברות אלה באמצעות תוכנה שלפי החברה היא יעילה יותר, שמפחיתה את העלויות באופן משמעותי.

 

הפטנט רשום על שמו של גורדון, מנהל הפיתוח בחברה, ועל שמם של טל קיפניס וגיא לוונברג.

 

ב־StorONE בחרו שלא להגיב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x