$
אפליקציות

ההצלחה ריסקה את הציפור

יוצר משחק הסלולר המצליח Flappy Bird, הצעיר דונג נגיוויין הוייטנאמי, החליט להפסיק את פיתוחו ולהסירו מחנויות האפליקציות. לדבריו, הוא אינו מצליח לעמוד בעומס בעקבות הצלחת המשחק

עומר כביר 10:4709.02.14

יוצר משחק הסלולר המצליח אך המתסכל פלאפי בירד (Flappy Bird), הודיע במהלך סוף השבוע האחרון שיסיר את המשחק מכל חנויות האפליקציות השונות שבהן הוא זמין, שכן לדבריו הוא אינו יכול לעמוד עוד בעומס העבודה שנוצר בעקבות הצלחת המשחק. האפליקציות צפויות לרדת מחנויות האפליקציות היום (א') בשעות הערב, זמן ישראל.

 

פלאפי בירד פותח על ידי דונג נגיויין, צעיר וייטנאמי בן 29. הוא הפך בינואר להצלחה מפתיעה ומסחררת והגיע לראש מצעדי ההורדות במספר חנויות אפליקציות. זאת, למרות אולי דווקא בגלל התסכול יוצא הדופן שהמשחק מעורר בקרב המשחקים בו והקושי הרב שלו. ההצלחה הפכה את דונג למפורסם, ולפי דיווחים הכניסה לו 50 אלף דולר ביום מפרסומות.

 

משחק הסלולר המצליח פלאפי בירד - מהרו להוריד, לפני שיוסר משחק הסלולר המצליח פלאפי בירד - מהרו להוריד, לפני שיוסר

 

ואולם, אתמול בלילה הודיעה דונג בחשבון הטוויטר שלו שההצלחה היא למעלה מכוחותיו. “אני מצטער משתמשי פלאפי בירד, בעוד 22 שעות מעכשיו אסיר את המשחק”, הוא כתב בציוץ. “אני לא יכול להתמודד עם זה עוד". בציוץ שפרסם מיד אחר כך הוסיף: “לא מדובר בבעיות משפטיות. אני פשוט לא עומד בקצב". דונג הבהיר בהמשך שאין בכוונתו למכור את המשחק (“בבקשה אל תשאלו"), ושהוא ימשיך לפתח משחקים אחרים.

 

הצלחה מפתיעה

 

ההצלחה תפסה את דונג  לא מוכן. המפתח הצעיר לא צפה את היקף העניין התקשורתי שיעורר המשחק שלו, וכנראה גם את העבודה הרבה שנלווית למשחק מצליח כל כך. רק לפני מספר ימים הוא הוציא גרסה חדשה לפלאפי בירד, שכללה שדרוגים לעיצוב ולמשחקיות, כגון כמה ציפורים חדשות. כעת נראה כי הוא מעדיף לחזור לפתח משחקים באנונימיות יחסית - אם כי ניתן לשער כי לאור הצלחת פלאפי בירד, גם המשחק הבא של דונג יזכה כנראה לתשומת לב תקשורתית ניכרת.

 

בציוץ שפרסם מוקדם יותר, סיפר דונג על הקשיים שיש לו עם ההצלחה של המשחק, קשיים שהם בוודאי בין הגורמים שהובילו אותו להחלטה להסיר אותו. “אני יכול לכנות את 'פלאפי בירד' הצלחה. אבל הוא גם הרס את החיים הפשוטים שלי. אז עכשיו אני שונא אותו"..

 

פלאפי בירד הוא ללא ספק אחת ההפתעות הגדולות ביותר בשנים האחרונות. מדובר במשחק פשוט, שבפיתוחו הושקעו רק ימים ספורים של מפתח יחיד, אבל הוא עדיין הפך לסיפור הצלחה. פרשנים רבים עדיין מתקשים להסביר את סוד ההצלחה של דונג, במיוחד לאור כך שמדובר בחווית משחק מתסכלת במיוחד, שגררה לא מעט תלונות מצד המשתמשים. דונג גם לא השקיע כל כסף בקידום או בשיווק המשחק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x