$
הייטק והון סיכון

פרסום ראשון

הקרנות הישראליות של קלפרס: שיפור משמעותי בתשואות פיטנגו 3

קרן קלפרס, הגדולה בעולם, משקיעה במספר קרנות הון סיכון ישראליות פעילות. דו"ח שפרסמה מציג צמצום משמעותי בהפסדי פיטנגו, שיפור קל בהכנסות כרמל ונצ'רס ותשואה גבוהה מקרן גיזה

מאיר אורבך 14:1112.01.14
קלפרס, קרן הפנסיה של עובדי מדינת קליפורניה, פרסמה את הדו"ח הרבעוני שלה שמסכם את התשואות מהקרנות הישראליות בהן היא מושקעת נכון לסוף הרבעון השני של 2013. התוצאות, שמתפרסמות באופן קבוע בפער של חצי שנה, הראו שיפור בביצועי הקרנות.
קלפרס השקיעה עד היום בקרנות הון סיכון ישראליות כפיטנגו, כרמל ו-JVP (שהשקעותיהן עדיין פעילות) יותר מ-80 מיליון דולר. קרנות אחרות שכבר סיימו את דרכן וקיבלו השקעה מקלפרס היו של יזראל סיד, אייפקס ואחרות.

 

סגל קרן פיטנגו סגל קרן פיטנגו צילום: יורם רשף

 

קלפרס היא קרן הפנסיה הגדולה בעולם ומנהלת יותר מ-250 מיליארד דולר. הקרן השקיעה בקרנות השלישית והרביעית של פיטנגו 25 מיליון דולר. הקרן השלישית שמנהלת כ-500 מיליון דולר צברה בשנים הראשונות תשואה שלילית ביותר עקב היותה מוגדרת כקרן "בועה" שהשקיעה בעיקר בשנים שבהן סטארט-אפים אופיינו בשווי גבוה ביחס לשוק. בשנים האחרונות הצליחה הקרן להתאושש וכמעט הגיע לאיזון. בתוצאות של הרבעון השני של 2013 רשמה הקרן תשואה שלילית של 0.3% בלבד.

 

כרמל ונ'צרס מקבוצת ויולה רשמה תשואה של 13.9% ברבעון השני של 2013 לעומת 10.4% ברבעון הקודם. בשאר הקרנות של כרמל לא נרשם שינוי משמעותי. קרן JVP רשמה תשואה של 3.2%, נתון דומה לזה שהוצג ברבעון הקודם.

 

אוורגרין הישראלית רשמה בקרן החמישית שלה תשואה שלילית של5.5% - ירידה קלה לעומת תשואה שלילית של 5.2% ברבעון הקודם. קרן גיזה 5 ממשיכה לרשום תשואה גבוהה מאוד של 34.3% שנזקפת בעיקר להחזר על ההשקעה ב-Xtreme IO שהניבה לקרן החזרים גבוהים בעקבות מכירתה ל-EMC ב-450 מיליון דולר.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x