$
חדשות טכנולוגיה

פרויקט הסמארטפון הצה"לי יוצא לדרך בהשקעה של 100 מיליון דולר

במסגרת הפרויקט תפתח ותייצר מוטורולה סמארטפון מוצפן שיחליף את מערכת "ורד הרים" הוותיקה של צה"ל ויצויד במסך מגע, GPS מובנה ומצלמת 8 מגה-פיקסל

אופיר דור 10:4501.01.14

מינהל הרכש במשרד הביטחון ומשלחת הרכש של משרד הביטחון בניו-יורק השלימו את העסקה לפיתוח ואספקת הדור הבא של הטלפונים הניידים המוצפנים למערכת הביטחון. המערכת הסלולרית החדשה תתבסס על טכנולוגיה של חברת מוטורולה סולושנס, שנבחרה על ידי אגף התקשוב בצה"ל ובמשרד הביטחון והותאמה לצרכי מערכת הביטחון.

 

העסקה אמורה להביא לפיתוח הסמארטפון הצבאי הראשון ולהביא את הטלפונים החכמים לשדה הקרב העתידי. המכשיר שתפתח מוטורולה סולושנס יהיה מצויד במסך מגע, בדומה למכשירי הסמארטפון המתקדמים בשוק, GPS מובנה, מצלמת 8 מגה-פיקסל ואפליקציות ייחודיות.

 

המכשיר יהיה המכשיר יהיה מוקשח, עמיד למים ולאבק ובעל סוללה חזקה במיוחד המכשיר יהיה המכשיר יהיה מוקשח, עמיד למים ולאבק ובעל סוללה חזקה במיוחד

 

בנוסף, המכשיר יהיה מוקשח, עמיד למים ולאבק ובעל סוללה חזקה במיוחד שמאפשרת עד 400 דקות שיחה ועד 500 שעות המתנה. הטלפון החכם החדש אמור לאפשר שליחת סמסים, מדיה דיגיטלית, מיילים מוצפנים ואף לנהל יומן.

 

המכשיר החדש יחליף את מערכת "ורד הרים" הוותיקה שתמשיך לשרת את הצבא עד להחלפתה המלאה. היקף הפרויקט מוערך ב-100 מיליון דולר ל-15 שנה, ובמסגרתו תספק מוטורולה סולושנס תמיכה ואחריות למערכות ולמכשירים. הפיתוח של המכשיר וייצורו יעשה בארצות הברית, והתשלום עבורם יועבר מכספי הסיוע האמריקאיים. התחזוקה למערכות תבוצע על ידי מוטורולה סולושנס בישראל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x