$
חדשות טכנולוגיה

סנאפצ'ט סירבה להצעת רכישה ב-3 מיליארד דולר מפייסבוק

אפליקציית המסרים המידיים שמאפשרת למחוק תמונות והודעות לאחר שהגיעו ליעדן, מסתמנת כאחת האלטרנטיבות לרשת החברתית מבחינת צעירים בארה"ב. על כן מחזרות אחריה פייסבוק ומספר חברות נוספות

נמרוד צוק 12:0314.11.13

כמה שווה אפליקציית המסרים החד פעמיים סנאפצ'ט? על פי דיווח בוול סטריט ג'ורנל, החברה סירבה לאחרונה להצעה שקיבלה מפייסבוק, שביקשה לרכוש את החברה תמורת לא פחות מ-3 מיליארד דולר במזומן.

בפברואר הוערכה החברה ב-60-70 מליון דולר בלבד, במסגרת השקעה של 13.5 מליון דולר של קרן בנצ'מרק קפיטל וביולי טיפס שוויה המוערך ל-860 מיליון. הצעה קודמת של פייסבוק, שנדחתה גם היא, העריכה את שווי החברה במיליארד דולר. אם תצליח פייסבוק לרכוש את סנאפצ'ט ב-3 מיליארד דולר, זו תהיה הרכישה היקרה ביותר שביצעה עד כה.

 

שלושה מיליארד? יש שיאמרו ארבעה

 

ייתכן כי החברה שווה אפילו יותר: ענקית המסחר האלקטרוני הסינית טנסנט הציעה להוביל סבב השקעת בסנאפצ'ט, שמשקף לה ערך של ארבעה מיליארד דולר. מייסד ומנכ"ל החברה, איוואן שפיגל בן ה-23 בלבד, מעדיף להימנע ממכירת החברה או מהכנסת משקיעים נוספים לפחות עד תחילת השנה הבאה. זאת, במטרה להביא את מספר המשתמשים והיקף ההודעות שהם שולחים למספר גבוה יותר שיעלה את שוויה של החברה, על פי מקורבים לנושא.

 

 

סנאפצ'ט הוקמה בספטמבר 2011 כגלגול של פרויקט סטודנטיאלי אותו פיתח שפיגל יחד עם חברו ללימודים בסטנפורד בובי מרפי. האפליקציה מאפשרת לשלוח הודעות טקסט, תמונות וסרטונים שנמחקים אוטומטית ממכשיר הנמען לאחר פרק זמן מוגדר שקבע השולח, שיכול להימשך עד 10 שניות, והיא פופולרית בעיקר בקרב בני נוער.

 

במאי 2012 העבירה האפליקציה כ-25 הודעות בשניה בממוצע וחצי שנה לאחר מכן הגיע המספר הכולל של תמונות שנשלחו באמצעותה למיליארד - ולתעבורה יומית של 20 מיליון תמונות.

 

שווי עצום, על אף היעדר הכנסות

 

החברה גייסה עד כה כ-74 מיליון דולר במספר סבבי השקעה ועד כה לא היו לה הכנסות כלשהן. כפי הנראה, העניין הרב של פייסבוק בחברה נובע מהחיפוש שלה אחר דרכים למשוך מספר גדול יותר של משתמשים צעירים, בהמשך לצעדים נוספים כמו הורדת המגבלות על פרסום תכנים פומביים על ידי קטינים.

 

לשם השוואה, שוויה של טוויטר נע לאחר ההנפקה סביב 25 מיליארד דולר, ופינטרסט מוערכת ב-3.8 מיליארד דולר. במאי האחרון נרכשה פלטפורמת הבלוגים טאמבלר על ידי יאהו ב-1.1 מיליארד דולר.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x