$
אפליקציות

לא תקבלו את Whatsapp בחינם גם אם "תעבירו ל-10 חברים"

המשתמש הישראלי טרם הפנים שאפליקציית המסרים הפופולרית תעלה לו כסף אחרי שנה של שימוש. הודעת ספאם שהחלה לרוץ ברשת הישראלית ביממה האחרונה מבטיחה שימוש בחינם בתמורה להפצתה

הראל עילם 14:1430.09.13
ווטסאפ אולי הפכה לאחת מהאפליקציות הפופולריות בעולם, אבל חלקים נכבדים מ-300 מיליון המשתמשים הפעילים של החברה עדיין אינם מכירים את המודל העסקי שלה. בימים האחרונים שבו והופיעו ברשת דיווחים שקריים על כך שהאפליקציה "תתחיל לגבות תשלום", כאשר הפעם מדובר ב"יורו-סנט לכל שליחת הודעה".
הדרך היחידה להימנע מהתשלום, טוענת הודעת ספאם עקשנית, היא להעביר את ההודעה לעשרה משתמשים אחרים. הודעה זו אף מתרברבת שהפרטים גם תוארו בעיתונות, וששליחת ההודעה תוביל לשינוי צבע ממשק האפליקציה. 

 

ההודעה השקרית שהופצה בישראל ההודעה השקרית שהופצה בישראל

חשוב לזכור שהמודל העסקי של החברה אינו נשען על שימוש חינמי: במקור, החברה השיקה את האפליקציה ל-iOS תמורת תשלום של דולר אחד. את גרסת האנדרואיד היא בחרה לשחרר במתכונת אחרת - שבה השימוש באפליקציה הוא ללא מגבלה במשך שנה - ואז תחל החברה לגבות דולר בודד לכל שנת שימוש.

 

במשך תקופה ארוכה החברה לא אכפה את הגביה באנדרואיד מה שיצר בלבול בקרב המשתמשים. הודעות על כך ש"ווטסאפ הולכת לגבות כסף" נפוצו ברשת, שוב ושוב - למרות שהאפליקציה, כאמור, מעולם לא הייתה חינמית.

 

במרץ האחרון החברה הבהירה שהיא תתחיל לגבות את התשלום בצורה מלאה ולאכוף זאת - ושילבה בממשק האפליקציה הודעה על כך. בנוסף, גם אפליקציית ה-iOS עברה למודל התשלום האמור.

 

לפני כחודשיים הודיעה ווטסאפ כי הגיעה ל-300 מיליון משתמשים פעילים, ששולחים מדי יום כ-31 מיליון הודעות. במהלך השנה האחרונה היא הוסיפה לא מעט פונקציונליות לתוכנה, כגון שירות ווקי-טוקי ושיתוף פעולה עם ספקיות הסלולר המאפשרת שליחת הודעות תמורת תשלום קבוע גם כ-SMS.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x