$
אפליקציות

גוגל: לא נשלב את Waze בתוך שירות המפות שלנו

לפי דיווחי התקשורת הבריטית, ענקית החיפוש מנסה לרכך את התנגדות רשות ההגבלים הבריטית לרכישת הענק. בין השאר, היא הציעה מספר ויתורים, כולל זה שתשאיר את וייז כחברה נפרדת

מאיר אורבך 11:4121.09.13

למרות ש-Waze היא כבר חלק בלתי נפרד מגוגל, המשרד לסחר הוגן בבריטניה - רשות ההגבלים העסקיים המקומית - לא הספיק לחקור ולאשר את המיזוג. על פי דיווח במהלך סוף השבוע באתר הבריטי V3, גוגל והרשות מנהלות כעת דיונים בנושא והחברה הציעה מספר ויתורים כואבים ומשמעותיים.

 

לפי התקשורת הבריטית גוגל התחייבה להשאיר את Waze כעסק פעיל ונפרד, וכמו כן הבטיחה שלא תשלב בין המערכות של שני שירותי המפות, ושלא יהיה כל מעבר טכנולוגיות בין שתי החברות. בתגובה לידיעה, מסר דובר גוגל בבריטניה שאין כל אינטגרציה בין שרתי החברות.

 

נועם ברדין, מנכ"ל Waze נועם ברדין, מנכ"ל Waze צילום: עמית שעל

 

אבל, כאמור, המיזוג כבר יצא לפועל. בין השאר, גוגל שילבה חלק מיכולותיה של האפליקציה הישראלית, ביניהן דיווחי תנועה עדכניים, לתוך שירות הניווט שלה. כמו כן, היא צפויה להטמיע את Waze בגרסה הבאה של מערכת ההפעלה אנדרואיד.

   

רשות ההגבלים הבריטית חוקרת כל עסקה שיש בה השלכות על השוק הבריטי. היא גם עשתה זאת במקרה של רכישת אינסטגרם על ידי פייסבוק. עם זאת, בדרך כלל מדובר ברשות פחות פעילה ביחס לרשויות המקבילות בארצות הברית, האיחוד האירופאי וסין. בחודשים האחרונים גם נשמעו קולות מצד רשויות ההגבלים האמריקאיות והישראליות לחקור את המיזוג, במיוחד עקב לחץ מצד ארגוני צרכנים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x