חדשות טכנולוגיה

גוגל רוכשת את חברת Bump

החברה פיתחה טכנולוגיה שימושית המאפשרת העברת מידע בין טלפונים על ידי הצמדתם - כבר נמצאת בשימוש בלא מעט אפליקציות אנדרואיד. שווי העסקה מוערך ב-30-60 מיליון דולר

נמרוד צוק 12:1317.09.13

בעסקה ששווייה מוערך בסכום שבין 30 ל-60 מיליון דולר, גוגל הודיעה אתמול (ב') על רכישת הסטארט-אפ באמפ (Bump) - אפליקציה להעברת קבצים, אנשי קשר, תמונות או קטעי וידאו בין משתמשי סמארטפונים באמצעות הצמדת שני המכשירים זה בזה.

"הצוות של באמפ פיתח במהירות רבה מוצרים שמשתמשים אוהבים, ואנו סבורים שהם יתאימו מאוד לצרכים של גוגל", כתבה גוגל על העסקה. בבלוג הרשמי של באמפ ננכתב:

"אנו נרגשים להצטרף לגוגל, חברה שחולקת עמנו את האמונה שפתרונות ממוחשבים לבעיות קשות יכולים לשנות באופן את היסודי את הדרך בה אנו מתקשרים זה עם זה ועם העולם".

 

אפליקציית Bump אפליקציית Bump

 

האפליקציה הגיעה בפברואר האחרון ל-125 מליון הורדות והיא זמינה לאנדרואיד ול-iOS. על פי נתוני החברה, משתמשי באמפ משתפים כ-2 מליון תמונות ביום. בגרסה האחרונה היא מאפשרת גם העברה נוחה של קבצים מהטלפון החכם למחשב האישי. בנוסף לאפליקציית Bump, פיתחה החברה אפליקציה נוספת בשם flock לשיתוף תמונות בין קבוצות חברים. היא נמצאת ברשימת עשר אפליקציות הצילום והוידאו הפופולריות ביותר באפסטור של אפל ב-50 מדינות, והגיעה למקום השמיני ברשימת האפליקציות האהובות ביותר בכל הזמנים של החנות.

 

החברה הצעירה הוקמה ב-2008 על ידי דייויד ליב, אנדי יוברס וג'ייק מינץ. היא גייסה עד כה כ-20 מליון דולר מקרנות ההון סיכון סקויה ואנדרסן-הורוביץ וכן מאיץ הסטארטאפים Y Combinator ומשקיעים פרטיים. לא ידוע מה יקרה לעובדי החברה, או באילו פרויקטים הם צפויים להתמקד בהם - אבל Bump צפויה להמשיך לפעול כחטיבה נפרדת ועצמאית לעת עתה - אם כי נראה כי בהמשך Bump תוטמע לתוך גוגל ואנדרואיד, יתכן וכדרך להרחיב את שירות העברת הנתונים אנדרואיד Beam.

 

בין הרכישות וההשקעות האחרונות של גוגל אפשר למצוא את יצרנית אפליקציית הניווט Embark, את יצרנית השעונים החכמים Wimmu, שנרכשה בחשאי על ידי החברה בעסקה שנחשפה לפני שבועיים, השקעה של 258 מליון דולר במיזם ההסעות Uber באמצעות זרוע ההון סיכון גוגל ונצ'רס וכמובן, את רכישת Waze הישראלית ב-1.1 מיליארד דולר בחודש יוני האחרון.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x