$
אינטרנט

דיווח: תמונות הפרופיל שלכם ישולבו אוטומטית ב"מאגר הביומטרי" של פייסבוק

הרשת החברתית מתכננת להזין את תמונות הפרופיל של המשתמשים אל תוך מאגר נתוני זיהוי הפנים שלה. החברה מבטיחה לנהוג בשקיפות אם וכאשר תחליט לעשות שימוש מסחרי במאגר

ניצן סדן 12:4930.08.13
פייסבוק צפויה לשלב את תמונות הפרופיל של 1.15 מיליארד משתמשיה במאגר נתוני זיהוי הפנים שהיא מפעילה. כך, לפי דיווח של סוכנות רויטרס שמסתמך על שינוי שביצעה החברה במדיניות השימוש במידע שברשותה.

לדברי ארין איגן, מנהלת תחום הפרטיות בפייסבוק, השילוב של תמונות הפרופיל במאגר יאפשר לרשת החברתית לשפר את דיוק תכונת הצעת התיוג שמוצגת למי שמעלה תמונה חדשה, תעזור לגולשים לגלות מתי מישהו תייג אותם בתמונה ועוד.

 

זיהוי הפנים של פייסבוק זיהוי הפנים של פייסבוק צילום: איי פי

 

איגן אמרה כי משתמשים שרואים בכך פגיעה בפרטיות יוכלו לנטרל אפשרויות התיוג האוטומטי ונתוניהם לא ייכללו במאגר של החברה. "האם ביכולתי לומר שלעולם לא נשתמש בטכנולוגיית זיהוי הפנים למטרות אחרות? בהחלט לא" אמרה. "אם נחליט להשתמש במידע למטרות אחרות, נמשיך לנהוג בשקיפות כלפי המשתמשים ולהעניק להם שליטה".

 

סוגיית ה"מטרות האחרות" מעוררת דאגה בקרב רגולטורים וארגוני הגנת פרטיות גולשים; מאגר נתוני הפנים של פייסבוק הוא משאב שחומדות חברות פרסום וסוכנויות מודיעין כאחד. מפרסמים יוכלו לבנות מודעות מתואמות אישית, לנטר את גלישת המשתמש ברשת ועוד. סוכנויות המודיעין יוכלו להיעזר במידע לאיתור מתנגדי משטר ופעילי טרור. 

 

רגולטורים בארה"ב ובאירופה דרשו מהרשת החברתית לחשוף איזה שימוש עושה החברה במאגר ונציב אבטחת מידע בגרמניה אף ביקש למחוק את נתוני אזרחי המדינה ממנו בשנה שעברה. עם חשיפת מערכת PRISM, כלי ניטור תעבורת הרשת שמפעילה ה-NSA, יתכן שנתונים ביומטריים אלה הועברו בעבר לסוכנות המודיעין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x