$
מכשירים ומדריכים

פרשנות

הסופר-טאבלט ושברו: מדוע מכשירי הפרימיום כה נדירים?

בכיר בגוגל טוען שאין טאבלטי אנדרואיד איכותיים, שהיצרן שם דגש על העיצוב, החומרים וההרכבה שלהם. הוא שכח שכדי להחדיר מוצר צריך לכוון לאמצע - ושבשוק יש טאבלטים מרהיבים מבית סוני ואפל

ניצן סדן 14:3401.08.13
צמרת עולם הסמארטפונים מורכבת ממכשירים מרהיבים למראה שמשלבים זכוכית, אלומיניום וחומרים יקרים אחרים אשר עוטפים חומרה שמריצה ללא קושי כל יישום אפשרי. הוגו ברה, סמנכ"ל אנדרואיד בגוגל, טען השבוע שמפתיע שהתפיסה העיצובית הזו עדיין לא הגיעה אל עולם הטאבלטים. לדבריו, סמארטפון כמו ‭One-ה‬ של ‭,HTC‬ שאותו הגדיר כ"מושלם‭,"‬ יכול היה לדבריו לזכות לאח טאבלטי ולשבות את לב הצרכן.

אבל יש כמה פרטים שברה שוכח: כשנולדה קטגוריית הטאבלטים היו אלו מוצרי יוקרה שהתמחור שלהם נועד להפוך את ההימור של היצרניות עליהם לבטוח יותר. מאז צמחה הקטגוריה ובהתאם ירדו המחירים.

 

כיום יש שתי חברות שמתמקדות בטאבלטי יוקרה - אפל וסוני. האייפד אמנם מפגר אחר מתחריו בחומרה ובתכונות הבסיסיות (השנה היא 2013 ועדיין לא תמצאו בו USB‬) אך איכות ההרכבה שלו מרשימה מאוד והיא גם אחת הסיבות לתמחורו הגבוה. סוני מייצרת כמעט רק טאבלטי פרימיום: ‭Tablet S-המ‬ שהושק ‭2011-ב‬ והיה בעל פרופיל שמזכיר כנף, ועד ליורשו, ‭.Xperia Tablet Z-ה‬ האחרון הוא מונולית זכוכית ואלומיניום בתצורה סטנדרטית יותר, שעדיין מרשים בהרבה מכל מתחריו.

 

Xperia Tablet Z. פרימיום בריבוע Xperia Tablet Z. פרימיום בריבוע צילום: אוראל כהן

 

לשאר החברות יש סיבה לוותר על איכות ההרכבה והעיצוב של אפל וסוני: זה פשוט לא משתלם עבורן. לעומת הסמארטפון שנמצא היום כמעט בכל כיס בעולם המערבי, הטאבלטים עדיין לא הפכו למוצר חובה ומשמשים כמוצר משלים ללפטופ או כמתנה מגניבה. לכן העדיפו רוב היצרניות ללכת על נוסחה פשוטה יותר שתבטיח עלויות ייצור נמוכות ותסייע בהחדרה של המוצר החדש יחסית לשוק.

 

 

לראיה, בשנה האחרונה ראינו זינוק מרשים במכירות של טאבלטי 7 אינץ' פשוטים כמו נקסוס 7 של אסוס וגוגל והקינדל ‭Fire HD‬ של אמזון. החזון של ברה לגבי טאבלטי פרימיום צפוי להתממש בעתיד, אבל רק כשתפוצת המוצרים תעלה, הטאבלט יהפוך לבן בית כמו הסמארטפון - ויהיה מקום לפילוג מחדש של הקטגוריה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x