$
חדשות טכנולוגיה

מנכ"ל זינגה עזב את תפקידו, יוחלף בבכיר מיקרוסופט

מארק פינקוס, מנכ"ל חברת המשחקים ואחד ממייסדיה, נודע כמנהל עריץ ורבים מבכירי החברה עזבו בגללו. מחליפו יהיה דון מטריק, ראש חטיבת האקסבוקס של מיקרוסופט. מניית זינגה רשמה עלייה של 3.58%

ניצן סדן 01:1602.07.13

חברת המשחקים זינגה הודיעה היום (ג') כי מארק פינקוס, מנכ"ל החברה השנוי במחלוקת, יעזוב את תפקידו. מחליפו צפוי להיות דון מטריק, אשר מכהן כעת בתפקיד ראש חטיבת הבידור האינטראקטיבי במיקרוסופט.

פינקוס לא יעזוב את החברה, אלא יעבור לתפקיד מנהל מוצר ראשי וימשיך לשבת בדירקטוריון זינגה.

 

מחברה בקשיים ל"אוצר אינטרנט"

 

הדיווח על עזיבתו האפשרית של פינקוס הופיעו לראשונה במאמר שפרסמה אתמול (ב') קארה סווישר ב-All Things D והוביל לזינוק ושל 10.43% במניית זינגה, לשווי של 3.07 דולר. עתה, משנודע כי פינקוס אכן עוזב את כס המנכ"ל, עלתה המנייה ב-3.58% נוספים לאחר סגירת המסחר, ל-3.18 דולר.

 

מארק פינקוס, מנכ"ל זינגה היוצא מארק פינקוס, מנכ"ל זינגה היוצא צילום: בלומברג

 

בפוסט שפרסם בבלוג החברה, פנה פינקוס לעובדיו ואמר: "תמיד אמרתי שאם אוכל למצוא מישהו שיעשה עבודה טובה ממני כמנכ"ל, אעשה כל שביכולתי לגייס אותו. בטוחני כי דון הוא האדם הזה". לדברי פינקוס, לזינגה יש עוד פוטנציאל גדול והזדמנות להיות "אוצר אינטרנט", להגדרתו.

 

מטריק, מצידו, שלח מייל לעובדי זינגה בו הוא מביע שמחה והתרגשות על מינויו. "רק זינגה משלבת הנדסה, ניהול מוצר מוביל וכלי ניתוח שמשפיע על הצרכן ותורם לחייו". מנכ"ל מיקרוסופט, סטיב באלמר, העביר אף הוא מסר אופטימי במייל שקיבלו עובדיו: "זוהי הזדמנות גדולה עבור דון ואני מאחל לו הצלחה". לדבריו, מטריק היה זה שהתווה את הדרך להשקת ה-Xbox One לקראת החגים. סמכויותיו של מטריק ירוכזו בידי באלמר עד למינוי מחליף.

 

דון מטריק, יורשו של פינקוס דון מטריק, יורשו של פינקוס צילום: Gamerscore Blog cc-by-sa

יש חיים אחרי פייסבוק?

 

למטריק מחכה אתגר משמעותי, לאור השינויים שעוברת זינגה מאז שבחרה בכיוון אסטרטגי שמתמקד בפלטפורמות משחקים שפעילות בנפרד מפייסבוק. החברה עדיין מנסה להתאושש מהנפקתה ב-2011, אשר נתפסת ככישלון משמעותי שגרר הפסדים וביקורת נוקבת על פעולות הנהלת החברה כלפי עובדיה. בנוסף, החברה נמצאת בתהליך של צמצום כ"א, סגירת משרדים, מוצרים ופרויקטים.

 

פינקוס, אשר נודע בהתבטאויות חריפות נגד סוגיות של אתיקה עסקית, אסר על העובדים למכור את המניות שברשותם במשך תקופה שבמהלכה ירד ערכן באופן קיצוני. מסיבה זו, עזב מספר גדול של בכירים את החברה במהלך 2012 - ופינקוס קנה לו שם של מנכ"ל עריץ. דימוי זה פגע בתדמית החברה ובמנייתה כאחד.

 

זינגה, מהגדולות שבחברות המשחקים החברתיים, הוקמה ב-2007 ומיצבה עצמה היטב בשוק זה הודות לכותרים פופולריים כמו פארמוויל. מאז, דעכה הפופולריות של משחקיה בשל התעצמות התחרות בזירת פייסבוק והחלטת הנהלת הרשת החברתית לחדול מלקדם באופן יזום את מוצרי זינגה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x