שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

מייקל אייזנברג ואדן שוחט מגייסים 100 מיליון דולר לקרן חדשה

שני יזמי ההייטק משלבים כוחות בהקמת קרן ההון סיכון אלף שצפויה להתמקד בהשקעות בסטארט־אפים בתחומי האינטרנט והמובייל

אסף גלעד ומאיר אורבך 19:4023.06.13

מייקל אייזנברג ואדן שוחט, שניים מבכירי ההשקעות בהייטק הישראלי, משלבים כוחות ומקימים קרן הון סיכון חדשה להשקעה בסטארט־אפים. השניים החלו לגייס בשבועות האחרונים את הקרן, ששמה יהיה אלף (Aleph), ובכוונתם לגייס לה 100 מיליון דולר. ככל הנראה, בכוונתם להשקיע בתחום התוכנה, האינטרנט והמובייל.

 

מייקל אייזנברג מייקל אייזנברג צילום: עמית שעל

 

שוחט ואייזנברג הם שניים מהשמות המוכרים ביותר בענף ההייטק בשנים האחרונות, ושמותיהם נקשרו לכמה מהחברות הגדולות והרכישות המעניינות שנעשו בשנים האחרונות בארץ. אייזנברג היה עד לאחרונה שותף עם ארד נווה בקרן בנצ'מרק ישראל, קרן ייעודית לישראל מטעם בנצ'מרק הבינלאומית. ב־2010 החליטה בנצ'מרק לא לחדש את פעילות הקרן הישראלית, ואייזנברג הפך שותף בקרן הבינלאומית.לבנצ'מרק יש כיום אחזקות בחברות כמו קונדואיט ו־Wix במקביל החל אייזנברג בהשקעות פרטיות בחברות כמו קרוסריידר, שנמכרה לאחרונה לטדי שגיא ב־37 מיליון דולר. בין האקזיטים שבהם היה מעורב: מכירת שופינג.קום ל־eBay ומכירת דיגיטל פיול ל־VMware.

 

אדן שוחט אדן שוחט צילום: אוראל כהן

 

שוחט הוא ממקימי חברת התוכנה הארגונית אטרניטי וחברת פייס.קום, שנמכרה ב־2012 לפייסבוק תמורת כ־60 מיליון דולר. לפני כשלוש שנים הוא הצטרף לקרן ההון סיכון הישראלית ג'נסיס, שאותה עזב במפתיע לפני כחודשיים.

 

השניים הם חוליה נוספת בשרשרת של צמדי משקיעים שמתאחדים כדי להקים קרן הון סיכון בהיקף של 100 מיליון דולר. קדמו להם בועז דינטי וארז שחר, יוצאי קרן אוורגרין שהקימו יחד את קרן קומרה וגייסו לאחרונה 40 מיליון דולר. צמד נוסף הם מנכ"ל משרד האוצר לשעבר חיים שני ומנכ"ל מרכז המו"פ של מיקרוסופט ישראל לשעבר, משה ליכטמן, שהקימו קרן להשקעה בחברות בוגרות שלפני שלב המכירה או ההנפקה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x