שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

בנט: כאיש הייטק לשעבר, אני מתרשם מביומד ולא מאפליקציות

שר הכלכלה הדגיש את חשיבות תעשיית מדעי החיים להייטק הישראלי בנאומו בכנס IATI BIOMED. לדבריו, אקזיטים בתחום - שנמצא במוקד העניין של ישראל, להגדרתו - יוכלו לייצר מקומות עבודה חדשים

מאיר אורבך 14:5711.06.13

שר הכלכלה, נפתלי בנט בחר בלשון מאוד ציורית כשהשווה בין תעשיית מדעי החיים המקומית לתעשיית ההייטק. בכנס IATI BIOMED אמר השר: "כמי שמגיע מתחום ההייטק אני תמיד מתרשם מאנשים כמוכם שלא מפתחים אפליקציה של ציפורים וחזירים אלא מתעסקים ביוזמות שמצילות חיים".

בנט התייחס לביקורות על המכירה והרצון של חברות הייטק בכלל וביומד בפרט, להגיע לאקזיטים ואמר: "לא בטוח שזה תמיד רע, האוסמוזה בין המוכר לקונה מאפשרת להגדיל משמעותית את החברה, ליצור עוד מקומות עבודה ולתת לחברה יכולות נוספות כגון כלים של שיווק ומכירות". בנט ציין כי הביומד הוא תחום מיקוד ראשי של ישראל ולמדען הראשי יש תפקיד חשוב בכך, בשל הצורך בהשקעה הגדולה הנדרשת לחברות האלו בשלב הראשון.

 

לא מתרשם מאפליקציות מובייל. בנט לא מתרשם מאפליקציות מובייל. בנט צילום: נמרוד גליקמן

 

המדען הראשי: חברות הביומד הגדולות יגיעו לישראל

 

המדען הראשי אבי חסון דיבר אף הוא בכנס והתייחס לחשיבות תפקידה של הממשלה לקידום ענף הביומד: "כל ממשלה מבינה את הקשר בין חדשנות לצמיחה כלכלית. ישראל נחשבת לאחת המדינות המובילות במדע וטכנולוגיה, ויש כאן שילוב של מצוינות טכנולוגית ורמה גבוהה של איכותיות. הייחודיות היא שאפשר למצוא בישראל הרבה מדענים ואנשי מחקר שגם מוצאים את הדרך ליישם את הרעיון שלהם ולהביא אותו לתעשייה".

 

אבי חסון, המדען הראשי במשרד הכלכלה אבי חסון, המדען הראשי במשרד הכלכלה צילום: טל שחר

 

המדען הראשי התייחס גם הוא לתפקידה של הממשלה לקידום התחום ואמר: "תפקיד הממשלה הוא להביא לאופטימזיציה של האקוסיסטם שבה פועלת היום תעשיית הביומד, הן מבחינת יצירת תשתית - הון אנושי, פיזי, הגדרת מס ורגולציה - אם על ידי הקטנת הסיכון עבור המגזר הפרטי שבמיוחד בתחום הביומד זקוק להון גדול בשלב ההתחלתי, והן מבחינת יצירת תשתית שתאפשר להזרים בצורה הטובה ביותר את הידע שנמצא כיום באקדמיה ולחבר אותו לתעשייה.

 

חסון אמר שנעשים מאמצים גדולים להבאת חברות בינלאומיות בתחום לישראל, בין היתר, במטרה לצמצם את הסיכונים של חברות צעירות שזקוקות להון התחלתי משמעותי. "אני שמח להודיע כי יש לא מעט חברות גדולות וקרנות הון סיכון שמעוניינות להקים חממות שממוקדות בביו-פארמה בשלבים מוקדמים" אמר המדען הראשי.

כנס IATI BIOMED נערך זו השנה ה- 12 במלון דיוויד אינטרקונטינל בת"א ומאגד בתוכו יותר מ-6,000 משתתפים מ-40 מדינות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x