$
מכשירים ומדריכים

תוצרת ישראל: אינטל הציגה את החיבור הפיזי המהיר בעולם

כיום מוגבלת העברת הנתונים ברוב המכשירים לכבלי USB בעלי מהירות של עד חמישה גיגה-ביט לשנייה. תקן Falcon Ridge של אינטל, שפותח בארץ, יאפשר סטרימינג של סרטים באיכות אולטרה-HD עם מהירות גבוהה פי 4

הראל עילם 16:0809.04.13
אינטל חשפה השבוע את תקן החיבור הפיזי המהיר בעולם, במהלך תערוכת המדיה האמריקאית NAB שנערכת בלאס וגאס. מדובר בשדרוג לתקן ה-Thunderbolt שהחברה השיקה לפני כשנתיים, וצפוי להגיע למהירויות של עד 20 גיגה-ביט לשנייה. מכשירים שמשתמשים בתקן החדש יושקו עוד השנה.

כיום, מהירות העברת הנתונים היא צוואר הבקבוק המשמעותי ביותר בתחום המחשוב האישי. רוב החיבורים מוגבלים למהירות של 480 מגה-ביט (USB 2.0) או שלושה גיגה-ביט לשנייה (דרך SATA, החיבור הסטנדרטי לדיסקים קשיחים). USB 3.0 שדרג את המהירות המקסימלית לחמישה גיגה-ביט לשניה, אבל מכשירים חיצוניים רבים עדיין אינם תומכים בו.

 

תקני העברת הנתונים מול Falcon Ridge תקני העברת הנתונים מול Falcon Ridge

 

עם זאת, Thunderbolt מעולם לא נכנס לשימוש מסחרי נרחב, בעיקר בגלל העלות הגבוהה של הכבלים, המתאמים ושאר המוצרים הנלווים שלו. יוצאי דופן הם מכשירי אפל האחרונים אשר משתמשים בו. אינטל מקווה כי התקן החדש ישנה זאת.

 

איכות 4K מלאה

 

Thunderbolt החדש, הידוע כ-Falcon Ridge ופותח במרכז החברה בחיפה, יעביר את כל המידע על ערוץ אחד, במקום התקן הקודם שהשתמש בשני ערוצים. הוא מיועד בעיקר לשימושים מסחריים וחברות מדיה, שזקוקות ליכולת להעביר כמויות גדולות של מידע במהירות ובקביעות.

 

לפי אינטל, החיבור החדש יאפשר למשל לבצע סטרימינג בזמן אמת של סרט באיכות 4K מלאה ונקיה - מה שיהפוך את Falcon Ridge לכלי חיוני לחברות עריכת וידאו, גיימינג ועוד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x