חדשות טכנולוגיה

הפנטגון: מתקפת סייבר היא עילה לתגובה גרעינית

משרד ההגנה האמריקאי פרסם דו"ח שהוכן על ידי המועצה המדעית להגנה שהינו גוף המייעץ למשרד. המחברים ממליצים להגיב לתקיפות סייבר על ידי שימוש בנשק גרעיני, סטנלי קובריק מתהפך בקברו

רפאל קאהאן 15:2407.03.13

אם ישנה תגובה היכולה ללמד אותנו משהו לגבי הרצינות בה מתייחסים לכל נושא הסייבר בממשל האמריקאי, הרי היא: במסגרת דו"ח שהכינה המועצה המדעית של משרד ההגנה, הומלץ לאיים בתגובה גרעינית על כל תקיפת סייבר מצד מדינה שתפגע בתשתיות הלאומיות בארה"ב.

 

המסמך, שהינו דו"ח רשמי של שפורסם בשם הפנטגון משווה את השימוש בסייבר ללחימה לא-קונבנציונלית. במסמך בן 138 העמודים מופיעה המלה "גרעיני" 113 פעמים. למרות שאין התייחסות ישירה למדינה מסויימת, ניכר כי המחברים חשבו על סין כאיום הסייבר העיקרי.

 

למעשה הרעיון שנשק גרעיני יכול להוות "תגובה הולמת" לתקיפת סייבר, הוא ללא תקדים בעולם ובארה"ב בפרט.

 

למרות האמור לעיל, הממשלה הפדרלית כבר הודיעה זה מכבר כי היא רואה בתקיפת סייבר על שטח ארה"ב כהכרזת מלחמה (קאסוס בלי). אך תגובה גרעינית לתקיפת סייבר הוא רעיון שלא עלה מעולם בהקשר הזה.

 

מחברי הדו"ח מודעים לפצצה שהטילו, הם סייגו את מסקנותיהם בדרך הבאה: "ארצות הברית תשקול תגובה גרעינית במקרים קיצוניים בלבד". והם מוסיפים: "ניתן להתייחס לתקיפת סייבר על ידי האויב כמהלך קיצוני".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x