שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

בלעדי לכלכליסט

אבטחת משרד הביטחון עוברת לידיים אמריקאיות

פורטינט האמריקאית גברה על ענקיות אבטחת מידע כמו צ'ק פוינט הישראלית. על פי ההערכות, פורטינט הציעה מחיר נמוך במיוחד

מאיר אורבך 08:1521.01.13

הפתעה במכרז האבטחה של משרד הביטחון: חברת פורטינט האמריקאית זכתה במכרז ומערכת אבטחת המידע שלה תשמש כחומת האש (FireWall) והאנטי־וירוס שיגנו על הרשת של המשרד.

 

המכרז, שתקף לכמה שנים, מבטיח הכנסה של עשרות מיליוני שקלים לחברה הזוכה, שתיהנה מעתה מבלעדיות באספקת התוכנות

למשרד הביטחון.

 

הזכייה של פורטינט מפתיעה לנוכח העובדה שהחברה, שכמעט אינה מוכרת בארץ, לא נחשבה למועמדת מובילה לזכות מול המתמודדות האחרות במכרז, ובהן חברות ענק כמו צ'ק פוינט הישראלית.

 

על פי ההערכות זכתה פורטינט האמריקאית בזכות הצעת המחיר הנמוכה, אשר לא הותירה כל ברירה אלא לבחור בה. המכרז נעשה באמצעות כספי המענקים שמקבל משרד הביטחון מארצות הברית, ולכן המשרד היה חייב לבחור ספקים אמריקאיים. על פי ההערכות, צ'ק פוינט ניגשה למכרז באמצעות חברה־בת אמריקאית.

 

מכרז האבטחה של משרד הביטחון נחשב לאסטרטגי במיוחד כיום, לנוכח התגברות האיומים בקהיליית הסייבר העולמית. בחירה של משרד הביטחון בישראל בחברה אמריקאית נותנת לאותה חברה מעין אישור איכות, לכן חברות רבות שניגשות למכרזים כאלה מוכנות לעתים לזכות גם במחירי הפסד או במחירים הקרובים לכך, מתוך תקווה שהזכייה במכרז זה תביא להצלחה במכרזים אחרים.

 

חברת פורטינט נוסדה בשנת 2000 על ידי קן זי, נסחרת בנאסד"ק לפי שווי של כ־3.1 מיליארד דולר ומעסיקה כ־1,500 עובדים. מחזור המכירות שלה עמד ברבעון השלישי של 2012 על 136 מיליון דולר. לשם השוואה, צ'ק פוינט נסחרת בנאסד"ק לפי שווי של 9.9 מיליארד דולר ורשמה הכנסות של 332 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2012.

פורטינט מחזיקה משרד מכירות בישראל והמערכות שלה נמצאות כיום בכמה ארגונים וחברות בארץ, ובהם אוניברסיטת בר אילן ופזגז.

 

חברת פורטינט סירבה להגיב לידיעה. ממשרד הביטחון נמסר כי המכרז למערכות חומת אש ואנטי־וירוס טרם הסתיים, ואין בכוונת המשרד למסור פרטים עד להכרזה על החברה הזוכה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x