$
חדשות טכנולוגיה

גוגל מתנתקת מסין: סגרה מפעל של מוטורולה מוביליטי ואת Shopping China

המפעל יימכר לידי פלקסטרוניקס, יצרנית אלקטרוניקה סינגפורית. החברה סוגרת גם פורטל הקניות שהפעילה במדינה. לצידם, סוגרת גוגל גם מפעלים של מוטורולה מוביליטי בברזיל, הודו ודרום קוריאה

הראל עילם 17:1112.12.12

המשבר בין גוגל והממשל הקומוניסטי בסין ממשיך לתת את אותותיו: ענקית החיפוש סוגרת את עיקרי הפעילות שלה בסין. ב-48 השעות האחרונות הודיעה גוגל על סגירת סגירת המפעל מוטורולה מוביליטי בעיר טינג'ין ועל סיום כל הפעילות הקמעונאית שלה במדינה.

השירות הקמעונאי המקוון, Google Shopping China, תפקד כפורטל שבו עסקים קטנים ברחבי סין יכלו להציע את מרכולתם לגולשים במדינה. למרות שהשירות עמד בדרישות הממשל, הוא לא הצליח להתחרות בחנויות מקוונות מקומיות כגון TaoBao. לפני כחודשיים גוגל גם סגרה את שירות המוזיקה שלה במדינה, שהושק ב-2008. היא גם החליטה לסגור את שירות המפות והמיפוי שלה, לאחר שהממשל שינה את דרישות רשיונות שירותי המיפוי.

 

מפעל מוטורולה בסין יימכר ליצרן סינגפורי

 

המפעל בטינג'ין הועבר לידי גוגל לאחר שעסקת גוגל-מוטורולה מוביליטי יצאה לפועל. הרגולטור הסיני, נזכיר, היה האחרון שאישר את העסקה ועיכב את השלמתה במשך חודשים רבים. כעת, גוגל החליטה למכור את המפעל לידי יצרנית מוצרי האלקטרוניקה הסינגפורית פלקסטרוניקס. סכום העסקה אינו ידוע, והיא צפויה לצאת לפועל במחצית הראשונה של 2013.

 

 

מוצרי מוטורולה מוביליטי בתערוכת MWC 2012. משנה הבאה - כבר לא מייצור סיני מוצרי מוטורולה מוביליטי בתערוכת MWC 2012. משנה הבאה - כבר לא מייצור סיני צילום: בלומברג

 

מארק רנדל, סמנכ"ל בכיר בגוגל לענייני שרשרת היצור, אמר כי העסקה היא חלק מהתהליך לייעול מוטורולה מוביליטי, שעדיין רושמת הפסדים תפעוליים בולטים. בין השאר, גוגל החלה לצמצם את כמות הדגמים השונים שהחברה מייצרת ולהתמקד ברשימה קטנה יותר ובמותג RAZR.

 

במסגרת העסקה, פלקסטרוניקס תפעיל את המפעל ותמשיך לעבוד יחד עם גוגל/מוטורולה מוביליטי. מייק מקנמרה, מנכ"ל פלקטרוניקס, אמר שהוא רואה זאת כהרחבת שיתוף הפעולה בין חברתו ובין מוטורולה. עובדי המפעל ימשיכו לעבוד תחת פלקסטרוניקס.

 

לא רק בסין

 

מכירת המפעל בסין הוא חלק ממהלך הבראה כלל מערכתי של החברה, שמפטרת כעת יותר מ-4,000 עובדי מוטורולה מוביליטי מסביב לעולם. בין השאר, סגרה החברה את מרכז המכירות והפיתוח שלה בישראל, על 30 עובדיו.

 

בנוסף, במסגרת העסקה עם פלקטרוניקס, ימכר גם המפעל של מוטורולה מוביליטי בברזיל ויסגר מפעל נוסף בעיר צ'נאי שבמזרח הודו ומעסיק 76 עובדים. החברה גם הורתה על סגירת הפעילות שלה בדרום קוריאה: ייסגר קמפוס גדול שהכיל יותר מ-500 עובדים וכלל מרכז מו"פ ויחידת מכירות אזורית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x