$
חדשות טכנולוגיה

התחלה קשה לווינדוס 8: קצב האימוץ בשווקים נמוך משל ווינדוס 7

עד כמה הצליחה השקת ווינדוס 8? מיקרוסופט טענה ל-40 מיליון רישיונות שנמכרו, מה שמצביע על קצב אימוץ גבוה משל קודמתה ווינדוס 7, בשעתה. חברות מחקר מציגות נתונים שסותרים את הטענה. לפיהן, שיעור האימוץ נמוך משמעותית משפורסם

ניצן סדן 11:4201.12.12

האם ווינדוס 8 מצליחה בשווקים אף יותר מווינדוס 7, כפי שעלה מנתוני המכירות שהציגה מיקרוסופט השבוע? חברת StatCounter, שמתמחה בניטור תעבורת רשת, הודיעה אמש (ו') כי מספר הגולשים דרך ווינדוס 8 הוא נמוך משמעותית משל קודמתה.

החברה גילתה שבחודש שעבר מהשקת מערכת ההפעלה, שיעור הגלישה דרכה לאתרים פופולריים בעולם עמד על 1.31% בלבד. לעומתה, ווינדוס 7 הציגה נתון של 4.93% בחודש שלאחר השקתה ב-2009. בארה"ב, למשל, שיעור הגלישה מווינדוס 8 עומד על 2.12% מתעבורת הרשת (לעומת 6.29% מווינדוס 7 לאחר השקתה).

 

טאבלטי הסרפס של מיקרוסופט. עדיין לא ידוע כמה נמכרו בפועל טאבלטי הסרפס של מיקרוסופט. עדיין לא ידוע כמה נמכרו בפועל צילום: איתי שמושקוביץ

 

מוקדם יותר השבוע טענה חברת המחקר NPD כי בחודש האחרון, רק 58% מהמכשירים מבוססי ווינדוס שנמכרו התבססו על מערכת ההפעלה החדשה. לפי החברה, בחודש שלאחר השקת ווינדוס 7 כבר התבססו עליה 83% מהמכשירים שנמכרו. NPD טענה שטאבלטים מבוססי ווינדוס 8 היוו רק אחוז אחד מסך המכירות. עם זאת, החברה לא כללה בחישוב שלה את מכירות טאבלט הסרפס - נתון שמיקרוסופט טרם פרסמה.

 

מערכות הפעלה שונות, עולמות שונים

 

מספר אנליסטים מתחו ביקורת על נתוני NPD, משום שדו"ח החברה כלל בחישוב גם כמה ימים שלפני ה-26 באוקטובר – מועד השקת מערכת ההפעלה ומוצריה. הניתוח של StatCounter מתייחס אף הוא לתקופה שלפני ההשקה, אולם מתבסס על ניתוח בחתך יומי ולפיכך לא "פוגע" בנתוני ווינדוס 8.

 

מיקרוסופט טענה השבוע שקצב אימוץ מערכת ההפעלה הוא מהיר - ואף כפול משל ווינדוס 7. החברה סרבה להגיב רשמית לדיווח של StatCounter. בפועל, קשה להשוות בין ווינדוס 7 ו-ווינדוס 8 בכל הנוגע למכירות ולאימוץ על ידי הצרכן משום שמערכת ההפעלה הקודמת של מיקרוסופט היתה בגדר "גלגל הצלה" מווינדוס ויסטה הידועה לשמצה. הממשק הרענן והחדשני של ווינדוס 8 אף עשוי להרחיק חלק מהצרכנים, שרגיל לעבוד על מערכת הפעלה סטנדרטית.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x