$
הייטק והון סיכון

תוכנית ה-seed של המדען הראשי תתוקצב ב-120 מיליון שקל

התוכנית תאפשר לממן את פעילותן ההתחלתית של חברות טכנולוגיות שנתקלות במחסור במקורות מימון פרטיים בשנים האחרונות

מאיר אורבך 19:2829.10.12

ועדת הכספים של הכנסת אישרה הבוקר תוספת תקציב ללשכת המדען הראשי במשרד התמ"ת בסך 120 מיליון שקל. מרבית הכסף יופנה לתכנית seed בהתאם לתכנית המשותפת של משרד האוצר והמדען הראשי, אשר סוכמה בין משרד התמ"ת לבין אגף התקציבים במשרד האוצר לפני כחצי שנה. חשיפה ראשונה של תוכנית הסיד היתה בכלכליסט בחודש ספטמבר.

 

במסגרת התוכנית תתמוך לשכת המדען הראשי בראשות אבי חסון בחברות צעירות הזקוקות למימון לאחר יציאתן מהחממות הטכנולוגיות או חברות בשלבי מחקר ופיתוח ראשונים.

 

לשכת המדען הראשי ואגף תקציבים במשרד האוצר זיהו בשנה האחרונה מגמה מדאיגה בכל הקשור לזמינותו של מימון פרטי לחברות צעירות. על מנת להתמודד עם מגמה זו, יזמו בלשכת המדען הראשי ואגף תקציבים במשרד האוצר מספר צעדים ממוקדים אשר מהווים תכנית כוללת לתמיכה בחברות בשלב ה-seed.

 

לדברי המדען הראשי אבי חסון: "תכנית התמיכה ב-seed היא חלק אחד מפעולות שאנחנו מקדמים בחודשים האחרונים בשיתוף אגף התקציבים על מנת לסייע לחברות צעירות. זה כולל גם את הרפורמה בתכנית החממות וגם עבודה לתיקון חוק האנג׳לים״.

 

תכנית התמיכה בחברות בשלב ה-seed אשר הושקה לאחרונה על ידי לשכת המדען הראשי ואגף תקציבים במשרד האוצר תיתן תנאים מועדפים לחברות בשנים הראשונות של פעילותן ותאפשר בין היתר גיוס מימון משלים למימון הניתן על ידי המדען הראשי, על סמך האישור שניתן על ידי המדען ואחריו.כצעד נוסף לתמיכה בחברות קטנות, יופנה חלק מהתקציב הנוסף לתמיכה בפרויקטים בחממות הטכנולוגיות.

 

במסגרת התכנית המקורית, תקציב המימון שדובר עליו היה בסך של כ-300 מיליון שקל לשלוש שנים. התקציב שאושר היום בסך 120 מיליון שקל מייצג אם כן תוספת של כ-20 מיליון שקל, אולם לא בטוח כי התוספת הזו תאושר בשנת התקציב הבאה, אם בכלל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x