$
בשולי הרשת

בשולי הרשת: המשחק שבו מככבים סבתא שלכם - ואבותיה

חברת משחקים אמריקאית מפתחת משחק פייסבוק בו כל הדמויות הן בני המשפחה של השחקן כמה דורות אחורה. זאת, הודות לחיבור למאגר הגיניאולוגי FamilyLink. גם המשימות בו יושפעו מההיסטוריה המשפחתית של השחקן

הראל עילם 19:3208.08.12

המשחק המשפחתי המושלם בפייסבוק: חברת פניום, הממוקמת ביוטה גייסה לאחרונה 1.8 מיליון דולר על מנת להשלים את הבניה של Family Village, משחק חברתי שמזכיר את The Sims Social. הטוויסט? כל הדמויות במשחק יהיו בני משפחתכם כיום - וגם מלפני מאה שנה.

 

בדומה ל-the Sims social, כל שחקן ישלוט בשכונה קטנה, עולם וירטואלי עם רחובות, בתים ובתי עסק. אבל כאן, השחקנים יוכלו להעלות לאתר המשחק מסמכים גיניאולוגיים או להתחבר לשירות גיניאולוגי קיים, FamilyLink שכולל יותר מ-3.6 מיליארד ערכים שונים. המשחק יסרוק את המידע ויצור דמויות שמבוססות על כל בני המשפחה, מספר דורות אחורה - שיככבו במשחק.

 

family village family village צילום מסך: facebook

 

כל דמות תהיה לבושה בהתאם לרוח התקופה שבה היא חיה ותתנהג כפי שניתן לצפות ממנה. במקום משימות רנדומליות, המשחק יעקוב אחרי ההיסטוריה של בן המשפחה, כולל שינויי מקצוע, מעבר בין מדינות ולידות ויציע לשחקן מטלות אופציונליות שילמדו אותו את ההיסטוריה המשפחתית. בניין מוזיאון בשכונה גם יאפשר לשחקנים הצעירים לקרוא מסמכים על בני המשפחה, כגון תמונות וארכיונים של עיתונים עתיקים.

 

הדמויות יקימו לעצמן עסק ובית מגורים ויוכלו ללמד את השחקן על התקופה, הערכים וההיסטוריה שלהן בצורה ויזואלית ועל ידי טיפים והודעות טקסט. לפי החברה, היא אספה כמויות אדירות של מידע על מנת לבנות משחק שהוא גם מהנה וגם מעשיר היסטורית.

 

"המטרה שלנו היא ליצור משחקים המעבירים מסר שהוא מעבר למשחק" הסביר ג'ף וולס, מנכ"ל פאניום. "זה משחק שיאחד את המשפחה, בניגוד למשחקי פייסבוק אחרים שאין להם שום קשר לעולם האמיתי. אנחנו רוצים להעביר ערכים, בתקופה שבה התא המשפחתי מתמוסס".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x