$
אפליקציות

גוגל יוצאת נגד "המערב הפרוע" שבחנות האפליקציות שלה

החברה הודיעה למפתחי האפליקציות שהיא משנה את תנאי השימוש באנדרואיד פליי - ותסיר אפליקציות שמוליכות שולל את המשתמשים. ספק אם ההחלטה תשנה את המצב הכאוטי בחנות של גוגל

יוסי גורביץ 12:0302.08.12
גוגל משנה משמעותית את תנאי השימוש בחנות האפליקציות של אנדרואיד, שכונתה בעבר המארקט ומכונה כעת פליי. החל מהיום, ייאסר על מפתחים להונות את המשתמשים בשלל דרכים מהן התעלמה החברה מזה זמן רב. גוגל הודיעה על כך אתמול (ד') במייל ששלחה לקהילת המפתחים שלה. כך דיווח הבלוג מאשבל.

   

תנאי השימוש החדשים נועדו לשנות את המצב הקיים, אותו ניתן להגדיר בתור "מערב פרוע". מעתה, נאסר על המפתחים להונות משתמשים בדרכים הנפוצות בחנות של גוגל: להתחזות לאפליקציה אחרת, לחברה אחרת או מפתח אחר (באמצעות שם או לוגו דומים); לא יאושר פרסום אפליקציות שמספקות פרטי משתמשים כמו מספרי כרטיסי אשראי ומספרי ביטוח לאומי לצד שלישי; נאסר על הצגת אפליקציות שמבצעות הפצת ספאם או כוללות תכונות שמתירות להן לשלוח הודעות בשם המשתמש. 

 

פורנו ואלימות? לא בבית ספרנו

 

גוגל החליטה גם לאסור פרסום אפליקציות פורנוגרפיות או כאלה שמקדמות אלימות. זהו קו שמזכיר את מדיניות פרסום היישומים של אפל בחנות האפסטור - שעל אף שזכה לביקורת נוקבת, עדיין מקנה לחנות שיעור נמוך בהרבה של נוזקות.

 

גוגל עושה סדר באנדרואיד גוגל עושה סדר באנדרואיד צילום: בלומברג

 

עם זאת, ספק אם תנאי השימוש החדשים ישנו את המצב בפליי. על אף שהם מאפשרים לגוגל למחוק אפליקציות ללא התרעה, כמו גם למנוע מהמפתח לשלוח אפליקציות נוספות - גוגל לא מתכוונת לפקח על החנות שלה בפועל. מהמסמך שפרסמה החברה עולה שהיא מתכוונת לפעול רק לאחר שאפליקציה כבר גרמה נזק למשתמשים, לא קודם לכן.

 

קופת שרצים מקוונת

 

חנות פליי סובלת מזה זמן רב ממגיפת נוזקות בתחפושת של יישומים לגיטימיים, שהגיעה לאחרונה לשיא חדש: חברת האבטחה סימנטק דיווחה בתחילת יולי שאחת הנוזקות המחופשות זכתה ליותר מ-50,000 הורדות לפני שהוסרה מפליי. הנוזקה התחזתה למשחקים פופולריים כמו Grand Theft Auto 3 Moscow City ואחרים.

 

רוב הנוזקות והסוסים הטרויאנים שפגעו במשתמשי מובייל החלו את דרכם בתוך יישומי פליי. גוגל הציגה השנה רכיב אבטחה חדש בשם Bouncer, שמבצע סריקות בזמן אמת אחר פעילות פושעי סייבר בחנות - אולם מומחי אבטחה הראו שניתן לעקוף את פעילות הרכיב ולהמשיך לפרסם יישומים נגועים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x