• תפריט
טכנולוגי

PC On TV: הטלוויזיה היא עוד מסך מחשב

בניסיון לתת מענה להצפה של הסטרימרים בישראל, בזק משיקה מתאם אלחוטי בין המחשב לטלוויזיה. האם המחשב מהגר לסלון?

הסטרימרים מציעים כבר כמה שנים חיבור בין המחשבים לטלוויזיות, אבל גם המתקדמים יותר מגמגמים כשהם מנסים להתחבר לאינטרנט. החיבור ליוטיוב או אתרי תוכן אחרים לא תמיד קיים או שהוא פשוט לא מספיק טוב.

 

בזק החלה לשווק את PC on TV, מתאם אלחוטי שמחבר בין המחשב לטלוויזיה ומציע יכולות שלא קיימות בסטרימרים. המתאם תומך בשידור תכנים באיכות HD והופך למעשה את הטלוויזיה למסך נוסף שמחובר אל המחשב. אפשר להציג על הטלוויזיה את אותה תמונה שרואים במחשב או להפוך אותה למסך שני ולגרור אליה חלונות מהמחשב האישי.


 

המוצר מורכב משני חלקים – דונגל שמתחבר לשקע ה-HDMI במחשב, בהנחה שיש לכם כזה, וגם אל שקע USB לצורך קבלת מתח חשמל בלבד, ויחידה נייחת שמתחברת אל שקע חשמל רגיל וחיבור HDMI בטלוויזיה. הטכנולוגיה שמסתתרת בתוך המתאמים האלה פותחה, אגב, על ידי חברת אמימון הישראלית.

 

החיבור פשוט, אבל בניגוד להרגלם, בבזק הצליחו להפוך אותו לקצת מסובך. כשחיברנו את המתאם קפצה הודעה שהמחשב לא הצליח להתקין את המתאם ולא מצא דרייבר מתאים. בפועל ההודעה הזו לא אומרת דבר והיא מיותרת – אין צורך בתוכנה או דרייבר ואפשר להתעלם ממנה ולהמשיך הלאה.

 

היחידה הנייחת הציגה הודעה שהחיבור האלחוטי לא עובד, וכדי להפעיל אותו צריך להשתמש בשלט מצורף. הבעיה היא שהשלט הזה לא ידידותי במיוחד ובחוברת התפעול אין הסבר לגביו. אחרי כמה לחיצות על הכפתורים בשלט הצלחנו לגרום לשני החלקים לתקשר והטלוויזיה הראתה את מסך המחשב.

 

הבעיות האלה התגלו בעיקר בחיבור הראשוני, ובפעמים הבאות העסק עבד חלק. שידור של תכני HD עבר בצורה חלקה, ולמרות שבבזק מציעים להשאיר את המחשב באותו חדר בו נמצאת הטלוויזיה, לא נתקלנו בבעיה גם כשהמחשב היה בחדר אחר – השידור המשיך ולא ראינו פגיעה באיכות הסרט.

 

מכיוון שהטלוויזיה מציגה את מסך המחשב הרגיל, אפשר להעביר אליה הכל: לא רק סרטים, תמונות ושירים, כמו בסטרימרים, אלא גם גלישה לכל אתר אינטרנט, עם או בלי וידיאו או תמונות, וגם הצגה של כל סרט וידיאו, בלי מגבלות קידוד או תמיכה בפורמטים של סטרימרים.

 

מכיוון שאין צורך בהתקנה של תוכנה, המתאם לא מוגבל רק לחיבור בין מחשב לטלוויזיה. אפשר למשל לחבר ממיר עם יציאת HD אל מסך או מקרן מרוחק.

 

אבל אחרי כל זה, התרומה העיקרית של המכשיר היא חיסכון של חיבור כבל בין המחשב לטלוויזיה. אם כבר יש לכם HDMI בטלוויזיה ובמחשב, אפשר לחבר אותם עם כבל שיהיה זול הרבה יותר מהמתאם של בזק, שעולה 720 שקל (המכשיר נמכר תמורת 20 שקל בחודש למשך 36 חודשים). במקום מתאם אלחוטי, אפשר לקנות מקלדת אלחוטית כדי לשלוט מרחוק על המחשב.

 

בנוסף, דגמים רבים של מחשבים עם מעבדים חדשים של אינטל כוללים כבר יכולת דומה של שידור אלחוטי. גם כאן צריך מתאם חיצוני שנמכר בנפרד, אבל זה עולה 450 שקל – עדיין יקר, אבל פחות. וגם חלק מהטלוויזיות החכמות יכולות להתחבר לרשת הביתית או למחשבים, באמצעות פרוטוקול DLNA למשל. בסופו של דבר, המתאם שמציעה בזק הוא רק שלב ביניים, ואפילו קצת מסורבל, שרבים לא צריכים אפילו כבר היום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x