שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
IT בישראל

מטה הסייבר הלאומי ישקיע 50 מיליון שקל במחקרים בתחום המחשוב המתקדם

המטה שהוקם בחסות משרד ראש הממשלה ישתף פעולה עם משרד המדע והטכנולוגיה בחלוקת המלגות, התוכנית מעניקה מלגות למחקרים בתחומים ספציפיים בנושאי סייבר ומחשוב

רפאל קאהאן 13:3824.05.12

מטה הסייבר הלאומי, שהוקם במשרד ראש הממשלה לפני מספר חודשים, ישקיע 50 מיליון שקל במחקרים ובמלגות בתחום הסייבר, אבטחה ומחשוב מתקדם. ההשקעה תהיה בשיתוף משרד המדע והטכנולוגיה. גובה המענק לתלמיד יכול להגיע עד לשני מיליון שקל וגובה המלגה לתלמידי מחקר-על ל-300 אלף שקל.

 

בשנה

הקרובה יעמוד סכום ההשקעה במחקרים על כ-15 מיליון שקל -  במסגרת התכנית הוקמה קרן לקידום מחקרים שיעסקו בעולם הסייבר. התכנית היא חלק משורת צעדים בהם נוקטים משרד המדע והטכנולוגיה ומטה הסייבר הלאומי, במטרה לבצר את יכולותיה של מדינת ישראל באמצעות השקעות בהון האנושי ובטכנולוגיה.

 

נושאי המחקר המרכזיים עליהם הושם דגש: הגנת המרחבים הקיברנטיים השונים – בדגש על הרמה הלאומית והארגונית; מרכיבים בהגנת סייבר – ניטור, זיהוי, תמונת מצב, בקרת נזק, שרידות; תשתיות הידע בנוגע למרחב הקיברנטי – מאפייני שימוש וכיווני התפתחות; נושאים נוספים הקשורים בהגנת המרחב הקיברנטי – כגון בתחומי הפסיכולוגיה, משפט, כלכלה,אתיקה, יחסים בינלאומיים; מחשוב מתקדם - מחשוב על, מחשוב ענן ומערכות לומדות.

 

בעת ההכרזה על הקמת המטה, במאי 2011, מסר ראש הממשלה בנימין נתניהו: "אנו מתכוונים להצעיד את ישראל לחוד החנית של תחום הסייבר בעולם. לצד החשיבות הביטחונית, יש כאן גם הזדמנות כלכלית גדולה". מטה הסייבר הוקם על מנת להוביל את המדיניות הישראלית ועל מנת להפוך את ישראל למדינה מובילה בתחום הקיברנטי, ומתרכז בהשקעות ובקידום תשתיות טכנולוגיות." 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x