שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
IT בישראל

שני זוכים ישראלים בפרס גדל היוקרתי במדעי המחשב

הזוכים הם פרופסור נועם ניסן מהאוניברסיטה העברית וד"ר אמיר רונן העובד במעבדת המחקר של יבמ בחיפה ומוביל פרויקט בתחום הניתוח האנליטי של רשתות חברתיות

רפאל קאהאן 15:0023.05.12

פרופסור נועם ניסן מביה"ס להנדסה ולמדעי המחשב באוניברסיטה העברית וד"ר אמיר רונן, חוקר במעבדת המחקר של יבמ בחיפה, הוכרזו כחתני פרס גדל (Gödel) לשנת 2012. הפרס מוענק אחת לשנה והוא השני בחשיבותו בעולם המתמטיקה ומדעי המחשב לאחר פרס טיורינג.

 

ד"ר רונן מוביל כיום פרוייקט

במעבדת המחקר של יבמ בחיפה בתחום הניתוח האנליטי של רשתות חברתיות, ומעורב בשורת פרוייקטים בתחום יישומי למידה חישובית. ד"ר ניסן מתמחה בתורת המשחקים במדעי המחשב ובכלכלה. פרס גדל, מוענק למחברי מאמרים מצטיינים בתחום התיאוריה של מדעי המחשב.

 

הפרס הנושא את שמו של קורט גדל, שנחשב אחד מגדולי הלוגיקנים בכל הזמנים, טענתו הידועה מוכרת כ"משפט השלמות של גדל". הפרס מוענק משנת 1993, ניסן ורונן הינם הזוכים הישראלים ה-14 וה-15 מתוך סך של 49 זוכים.

 

הפרס מחולק במשותף על ידי ההתאגדות האירופית לתיאוריה של מדעי המחשב (EATCS) וקבוצת האלגוריתמים והתיאוריה של המחשוב באיגוד האמריקאי למדעי המחשב (ACM SIGACT). הפרס מוענק מדי שנה למאמרים שהתפרסמו ב-14 השנים האחרונות, והפכו מאז פרסומם לתשתית לתחומי מחקר ותיאוריה חדשים בעולם מדעי המחשב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x