שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מדעי החיים וקלינטק

מעצמה ירוקה: ישראל שנייה בעולם בפוטנציאל לצמיחת חברות קלינטק

לפי דירוג שערכו קלינטק גרופ והקרן לשימור חיות הבר, רק דנמרק מתאימה יותר מישראל להקמת סטארט-אפ בתחום הטכנולוגיה הירוקה. ארה"ב מדורגת חמישית, סין במקום ה-13

סוכנויות הידיעות 12:0729.02.12

ישראל מדורגת במקום השני ברשימת המדינות המעניקות את התנאים הטובים ביותר להקמת חברות סטארט-אפ בתחום הקלינטק - כך עולה ממדד החדשנות הגלובלית בקלינטק 2012 (Global Cleantech Innovation Index), שפורסם זו השנה הראשונה. הדירוג שערכה קלינטק גרופ בשיתוף עם הקרן העולמית לשימור

חיות הבר (WWF) בחן היכן צומחות כיום חברות הטכנולוגיה הירוקה והיכן הן צפויות לקום בשנים הבאות. דנמרק זכתה במקום הראשון, ואחריה ישראל, שבדיה, פינלנד וארצות הברית.

 

המדד בדק 38 מדינות, שדורגו על פי 15 קריטריונים הקשורים להקמה ומסחור של חברות סטארט-אפ בתחום. המטרה היתה למדוד את הפוטנציאל של כל מדינה - ביחס לגודלה הכלכלי -  ליצור חדשנות בתחום הטכנולוגיה הנקייה ולקדם הקמת חברות קלינטק לאורך עשר השנים הבאות.

 

בדומה לישראל, שאר המדינות המרכיבות את הרביעייה הפותחת הן בעלות כלכלה קטנה. אולם לדברי הדו"ח, מסיבה זו בדיוק הן זקוקות לגישות חדשניות ולשיתוף פעולה, שיפצו על היעדר שוק מקומי גדול ועל אי-יכולתן לממן את מחזור החיים של החברות. "המדד הזה מצביע על כך שמספר מדינות הן במסלול הנכון, אך מצפה לנו עוד עבודה רבה כדי לענות על בעיות שינויי האקלים", מסרה סמנתה סמית', מנהלת תכנית האקלים העולמי והאנרגיה של WWF.

 

ארצות הברית דורגה במקום החמישי, אך במונחים אבסולוטיים שאינם לוקחים בחשבון גורמים כמו גודל הכלכלה, היא מובילה בתחום: היא המדינה בעלת תקציב הפיתוח והמחקר הגדול ביותר לקלינטק, וכן בעלת המספר הרב ביותר של חברות סטארט-אפ בתחום. כמו כן, אזור אסיה והפסיפיק הוא בעל ביצועים טובים בכל הקשור לתמיכה בחברות כדי שישיגו הצלחה מסחרית. הודו דורגה במקום ה-12 וסין במקום ה-13, אך האחרונה מראה פוטנציאל לייצר שלבים ראשונים של חדשנות טכנולוגית.

 

אתמול (ג') הגיעו 1,000 איש לוועידה הלאומית הראשונה לצמיחה ירוקה שארגנו "כלכליסט" והמשרד להגנת הסביבה. בוועידה נאמו ראש הממשלה בנימין נתניהו, נגיד בנק ישראל סטנלי פישר והשר להגנת הסביבה גלעד ארדן. כמו כן התקיימה תחרות סטארט-אפים בתחום הקלינטק שבה זכתה חברת Tipa Corp, המפתחת אריזות מתכלות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x