שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

מלחמת ההאקרים נמשכת: אתר הבורסה ואתר אל-על נפלו

ההאקר העומד מאחורי הדלפת כרטיסי האשראי הזהיר מראש ששני האתרים יפסיקו לפעול; אתר הבורסה סובל משיבושים לאורך הבוקר, אתר אל-על אינו זמין; ככל הנראה מדובר במתקפה פשוטה ולא בפריצה, לא ידוע על מידע פנימי שנגנב משני האתרים

דור צח ומישל אודי 11:0116.01.12

אתר הבורסה בתל-אביב ואתר חברת התעופה אל-על הפסיקו לפעול הבוקר (ב'), לפי החשד על רקע מתקפת האקרים. ההאקר המכנה עצמו OxOmar, שפירסם את מספרי כרטיסי האשראי של אלפי ישראלים, אמר הלילה (ב') לאתר ynet כי קבוצת האקרים פרו-פלסטיניים תפיל את שני האתרים.

 

הגרסה המלאה של אתר הבורסה הפסיקה לפעול לסירוגין בשעות הבוקר, והוצגו בו רק המדדים השונים וההודעה: "אתר הבורסה אינו זמין כעת עקב פעילות תחזוקה. אנו עושים את המרב על מנת לאפשר גישה בהקדם האפשרי. אנו נסו שנית מאוחר יותר". אתר אל-על אינו זמין, וגם בו מופיעה לסירוגין הודעה על עבודות תחזוקה.

 

ההאקר החל לתקוף את אתר הבורסה בשעות הבוקר באמצעות יצירת עומס של אלפי כניסות בו זמנית לאתר, שהאט משמעותית את הגלישה בו - מתקפה הידועה בעגה המקצועית כ-DDoS (ראשי תיבות של Distributed Denial of Service). עם זאת, מערכת המסחר ואתר מאיה - מערכת ההודעות של הבורסה למשקיעים - פועלות כרגיל.

 

בדוברות הבורסה סירבו להגיב. מאל-על נמסר: "אנו מודעים לכך שזה שבועיים מתנהלת מלחמת סייבר נגד מדינת ישראל. אל-על עוקבת מקרוב אחר פעילות ההאקר הסעודי. כמו כן, אנו נוקטים באמצעי זהירות בפעילותו של אתר החברה. כתוצאה מכך ייתכנו שיבושים בפעילותו של האתר".

 

התקפת DDoS נועדה למנוע גישה לאתר מסוים, אך אינה מסוגלת לפגוע במערכות הפנימיות שלו, ואין מדובר בפריצה. היא אינה מצריכה ידע טכני ברמה גבוהה, ואתרים מרכזיים רבים מנסים להתגונן ממתקפות מסוג זה, שנחשבות נפוצות במיוחד בשל הקלות שבה ניתן לבצע אותן. לא ידוע על גניבת מידע פנימי מצד ההאקרים שפגעו בשני האתרים, או על היחשפות אליו. כמובן, לא ידוע על כל השפעה על המסחר במקרה של הבורסה. כל הפעולות הללו מצריכות מומחיות ברמה גבוהה הרבה יותר.

 

בשנה שעברה הצליחו האקרים לפרוץ לרשת המחשבים של הנאסד"ק באמצעות תוכנת ריגול, ולהיחשף למידע רגיש של חברות ציבוריות. עם זאת, לפי הדיווחים פלטפורמת המסחר עצמה לא היתה בסכנה ממשית. גם הבורסה בהונג קונג עמדה בעבר תחת מתקפת האקרים.

 

ההודעה באתר הבורסה בזמן המתקפה ההודעה באתר הבורסה בזמן המתקפה

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x