$
מדעי החיים וקלינטק

4 שיתופי פעולה ישראליים-אמריקאיים בתחום הקלינטק

קרן בירד תשקיע 3 מיליון ד' בארבע החברות הישראליות, בהן פנטאלום וגרינלט, שישתפו פעולה עם עמיתותיהן בארה"ב בפיתוחים שונים

אסף גלעד 16:3702.10.11
קרן בירד אנרג'י, קרן השקעות ישראלית-אמריקאית, תשקיע 3.1 מיליון דולר בארבע חברות ישראליות בתחום הקלינטק שישתפו פעולה עם ענקיות אמריקאיות בפיתוחים שונים. תקציבם הכולל של הפרויקטים עומד על סך של 8.5 מיליון דולר.

 

בין החברות נמצאת פנטאלום הישראלית, הפעילה בתחום

אנרגיית הרוח, שתפתח יחד עם 3Tier האמריקאית מערכת מבוססת לייזר למדידת מהירות וכיוון הרוח לצורך חיזוי משטר הרוחות. מערכת שכזו תוכל לשפר את תנועת טורבינת הרוח ולהגביר את ניצול האנרגיה המגיעה ממנה.

 

לצדה ניתן למצוא את חברת Cima ננוטק, שתפתח יחד עם Integrated Photovoltaics האמריקאית מערכת של תאים סולאריים על בסיס חומר ננו-טכנולוגי חדשני וזול להפקה. חברת Ener-T, שבונה שדות תרמו-סולאריים, תפתח יחד עם Halotechnics טכנולוגיה לשיפור מערכות סולאריות תרמיות באמצע תרכובת מלח מותך. חברת גרינלט הישראלית תפתח יחד עם Viridity מערכת ניהול אנרגיה לבניינים מסחריים ופרטיים, שמיועדת להפחית את צריכת הביקוש של מכשירים ומתקנים חשמליים.

 

שיתוף הפעולה בין ישראל לארה"ב בתחום האנרגיה המתחדשת נכלל בחוק "עצמאות וביטחון אנרגיה" שאושר ע"י הממשל האמריקאי בסוף שנת 2007. בצד הישראלי שיתוף הפעולה עוגן בהחלטת ממשלה בשנת 2008 ותוקצב ע"י משרד התשתיות הלאומיות ומשרד התמ"ת.

 

התכנית הושקה בשנת 2009 בשני ערוצים: אקדמי באמצעות קרן BSF ותעשייתי באמצעות קרן BIRD, המנוהלת בידי איתן יודלביץ'. הפרויקטים הזכאים להשתתף בתכנית מציגים שיתופי פעולה בין חברה אמריקאית לחברה ישראלית, או שיתוף פעולה בין חברה לגוף מחקר אקדמי.

 

קרן בירד תומכת בפרויקטים מבלי לקבל בתמורה זכויות כלשהן בחברות השותפות בפרויקט או בפרויקט עצמו. כספי התמיכה מוחזרים כתמלוגים מן המכירות. הקרן תומכת בסכום של עד 50% מתקציב הפרויקט.

 

לכתבה באנגלית לחץ כאן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x