$
התעשייה

חברת שילוט דיגיטלי מי-ם תתמזג עם החברה הגדולה בעולם בתחומה

קרן JVP של אראל מרגלית מובילה עסקת מניות שתכלול מיזוג בין MDS, המתמחה בהעברת תוכן אל סביבה מרובת מסכים, ל-EnQii האמריקאית

אסף גלעד 14:0017.05.11
כשנה לאחר הקמתה מתמזגת חברת השילוט הדיגיטלי הירושלמית Minicom Digital Signage עם חברת EnQii האמריקאית בעסקת מניות. MDS מתמחה בטכנולוגיה של ניהול רשתות של שילוט דיגיטלי למוסדות וארגונים ובשילוב של פרסומות בהן. חברת EnQii נחשבת לחברת התוכן לשילוט דיגיטלי הגדולה בעולם, על
פי פרוסט אנד סאליבן.

 

פרטיה הפיננסיים של העסקה לא פורסמו, אך היא איננה כוללת רכיב מזומן אלא העברה של כ-20% ממניות הישראלית לידי בעליה של חברת EnQii, קרנות ההשקעה הזרות אמדאוס וולינגטון. את המיזוג מובילה קרן ההון סיכון של אראל מרגלית, JVP, שתישאר בעלת המניות הגדולה ביותר, כאשר לצידה קרן אביב ונצ'רס של יואב שלוש, משקיעה מרכזית ב-MDS.

 

לפני כשנה הובילו JVP ואביב ונצ'רס סבב השקעה בן 6 מיליון דולר ב-MDS, כפעילות ספינאוף נפרדת שהוצאה מתוך חברת מיניקום. בעקבות העסקה, הצטרפה MDS אז לחממת המדיה של JVP בבית המדפיס בירושלים.

 

טכנולוגית השילוט הדיגיטלי של MDS מאפשרת העברת תוכן מהמרכז העסקי של הארגון, בדרך כלל שדות תעופה, מרכזי קניות, בתי ספר, בתי חולים או מרכזי תחבורה ציבורית, אל סביבה מרוחקת מרובת מסכים, במקביל לשילוב פרסומות. בין לקוחות החברה ניתן לציין את מתחם סינמה סיטי בראשל"צ ורשת שדות התעופה בקפריסין. סך הכל מועברת כיום הטכנולוגיה של MDS לכ 400 אלף מסכי פלאזמה ו-LCD ברחבי העולם.

 

מחזור המכירות של החברה עומד על עשרות בודדות של מיליוני דולרים. בשתי החברות הושקעו מאז הקמתן כ-30 מיליון דולר, ושתיהן יעסיקו יחד כ-60 עובדים בישראל ובארה"ב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x