$
פטנטים וקניין רוחני

מייסד לינקדין יקבל מניות בשווי 600 מיליון דולר בהנפקה

החברה תהיה הרשת החברתית הראשונה שתונפק בוול סטריט ביום חמישי, לפי שווי של 3.3 מיליארד דולר

סוכנויות הידיעות 20:1615.05.11

 

ריד הופמן, מנכ"ל הרשת החברתית העסקית לינקדאין (LinkedIn), יקבל מניות בשווי 600 מיליון דולר מההנפקה הראשונה לציבור שתקיים החברה ביום

חמישי הקרוב, כך על פי "האובזרבר".

 

לינקדין, שזוכה לפופולריות רבה בקרב חברות עסקיות שתרות אחרי מבקשי עבודה, היא הרשת החברתית הראשונה שמונפקת בוול סטריט, בתקופה שבה המשקיעים מפתחים תיאבון לנתח בדור החדש של חברות האינטרנט. המחיר למניה משקף ללינקדין שווי שוק של 3.35 מיליארד דולר, מחיר גבוה בהרבה מההערכות שניתנו כאשר הגישה לראשונה את מסמכי ההנפקה בינואר - 2 מיליארד דולר.

 

הופמן (43), יזם סדרתי, עומד מאחורי כמעט כל חברות המדיה החברתית המובילות כיום. הוא הקים את לינקדין לפני 8 שנים וכיום מחזיק ב-20% מהחברה. לפני כן עבד בחברות כמו אפל והקים את SocialNet - אחת הרשתות החברתיות הראשונות. השקעותיו סייעו להתניע את פעילותן של חברות כמו פייסבוק, זינגה ופליקר. ב-2009 הוא הצטרף לקרן ההון סיכון גריילוק פרטנרס, שם הוביל השקעות בחברות דוגמת גרופון.

 

הופמן נחשב במידה רבה לאנטי-תזה לגיבורים העכשוויים של עמק הסיליקון - הוא מבוגר יחסית, שמנמן, ולדברי המקורבים אליו "סוד ההצלחה שלו הוא העובדה שהוא בחור ממש נחמד. הוא חכם מאוד ומכיר את כולם". מדובר בשילוב תכונות לחלוטין לא שגרתי בזירת ההייטק האמריקאית.

 

בלינקדין יש כיום יותר מ־100 מיליון חברים מ־200 מדינות, ומדי חודש מצטרפים אליה כמיליון נוספים. החברה מרוויחה בעיקר ממכירת תוכנות העסקת עובדים ושיווק, ומחברים שנרשמים לשירותי הפרימיום.

 

ב־2010 רשמה לינקדין רווח נקי של 15.4 מיליון דולר, זאת לאחר שב־2007–2009 רשמה הפסד תפעולי. עם זאת, החברה לא צפויה להגיע לרווחיות ב־2011 בשל הוצאות על שיפור הטכנולוגיה והתרחבות בינלאומית.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x