שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

שירות סטריט ויו בישראל? שרי הממשלה יתייעצו עם הגולשים

פרויקט מיפוי הרחובות של גוגל בדרך לכאן, וצוות השרים שבוחן את הפעלתו פונה ברשת לאזרחים שמעוניינים להביע עליו את דעותיהם

עומר כביר 14:1303.04.11

יש לכם מה להגיד על הפעלת שירות גוגל סטריט ויו בישראל? הממשלה מעונייינת לשמוע אתכם. כפי שנחשף ב"כלכליסט", בקרוב עתידה ענקית החיפוש להפעיל בישראל את כלי הרכב של השירות, אשר ייסעו ברחובות הערים, יצלמו וימפו אותם, בדומה לערים במדינות רבות בעולם.

 

צוות שרים בראש

סגן ראש הממשלה, דן מרידור, בוחן את הנושא. עקבות יוזמה של השר מיכאל איתן, החליט הצוות לפנות לציבור בבקשה שיעביר את הערותיו לפני גיבוש המסקנות הסופיות. אזרחים שמעוניינים לחוות את דעתם יכולים לעשות זאת באתר שיתוף הציבור. האתר, שהוקם בחודש יולי שעבר, מאפשר לאזרחים לחוות דעה על פרויקטים ותזכירי חקיקה ממשלתיים, כאשר תגובותיהם מועברות לידי הגורמים הרלוונטיים.

 

במקביל נמצאת הפעלת הפרויקט בבדיקה של רשות הטכנולוגיה והמידע במשרד המשפטים, שבוחנת את סוגיות הפרטיות הקשורות בהפעלת כלי הרכב. ההיבטים הביטחוניים של סטריט ויו בישראל כבר נבחנו, והוחלט שאין מניעה ביטחונית לאשר את פעילות רכבי הצילום.

 

"בעידן האינטרנט וטכנולוגיית המידע הממשלים הדמוקרטיים מחוייבים להשתמש באמצעים הטכנולוגיים לחזק את העקרונות הדמוקרטיים של שקיפות, שיתוף ציבור, דיווחיות ואחריותיות", אמר איתן בהודעה לעיתונות. "המהלך הזה הוא עוד צעד קטן ומאפשר לציבור לשקול יתרונות וחסרונות של מהלך שיש בו מידה מסוימת של פגיעה בפרטיות מול יתרונות בתחומים שונים".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x