$
אינטרנט

פול אלן, ממייסדי מיקרוסופט, מלכלך על ביל גייטס

אלן מאשים את גייטס שניסה לדלל את חלקו של בחברת התוכנה הגדולה בעולם לפני שעזב ב-1983, ושניסה לקנות את חלקו בחברה במחיר נמוך

סוכנויות הידיעות 20:2730.03.11
פול אלן, ממייסדי מיקרוסופט, האשים את ביל גייטס בניסיון לדלל את חלקו של אלן בחברת התוכנה הגדולה ביותר בעולם לפני שעזב ב-1983, וכן שניסה לקנות את חלקו בחברה במחיר נמוך.

 

אלן, שכיום מנהל חברת השקעות בסיאטל וקרן פילנתרופית, כתב את הדברים בספר אוטוביוגרפי חדש שייצא
בקרוב בארה"ב, אשר חלקים ממנו התפרסמו היום (ד') במגזין "וניטי פייר".

 

אלן, 58, אומר שהוא שמע במקרה שיחה בין גייטס וסטיב באלמר שכיום הוא מנכ"ל מיקרוסופט, בדצמבר 1982.

 

"היה קל להבין את רוח הדברים", כתב אלן בספרו. "הם קוננו על חוסר היצרנות שלי ודנו כיצד הם יוכלו לדלל את מניות מיקרוסופט שברשותי על ידי הוספת אופציות לעצמם ולבעלי מניות אחרים. זה היה ברור שהם חשבו על כך במשך הרבה זמן".

 

אלן, שבאותה התקופה עבר טיפולים נגד סרטן, והוריד בהיקף עבודתו במיקרוסופט, אומר שלאחר מכן הוא קיבל התנצלויות גם מגייטס וגם מבאלמר על התקרית.

 

אלן, אשר ייסד את מיקרוסופט ביחד עם גייטס ב-1975, עזב בסופו של דבר את מיקרוסופט ב-1983. לפני שעזב, אלן טוען שגייטס ניסה לקנות את חלקו בחברה במחיר מציאה.

 

אלן טוען שגייטס אמר לו:"זה לא פייר שתשמור את החלק שלך בחברה", והציע לו הצעה שהוא מכנה "מעליבה" עבור החזקותיו - של 5 דולר למניה. אלן אמר שהוא לא יירד מתחת ל-10 דולר למניה. כתוצאה מכך, אלן טוען שהוא שמר על חלקו בחברה.

 

"בדיעבד, השמרנות של גייטס עבדה לטובתי. אם הוא היה מוכן להציע הצעה קרובה יותר למה שביקשתי, הייתי מוכר הרבה יותר מידי מוקדם", כתב אלן בספרו.

 

גייטס, שנמצא כעת בהודו ועובד על פרוייקט פילנתרופי, לא סתר את גרסתו של אלן, אך המעיט בחשיבות הסכסוך ביניהם.

 

"בעוד שהזיכרונות שלי לגבי חלק מהאירועים הללו שונים משל פול, אני מעריך את החברות שלו ואת התרומה הגדולה שתרם לטכנולוגיה העולמית ולמיקרוסופט", כתב גייטס באימייל לסוכנויות הידיעות.

 

אלן מדורג במקום ה-57 ברשימת האנשים העשירים בעולם, עם הון של 13 מיליארד דולר, כך לפי מגזין "פורבס", בעיקר בזכות החזקותיו במיקרוסופט. גייטס מדורג במקום השני עם הון של 56 מיליארד דולר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x