• תפריט
אייפוניסט

מדריך "כלכליסט": ארבע אפליקציות תרגום מתקדמות לאייפון ואנדרואיד

לתרגם מילים ומשפטים בזמן אמת, לקרוא תפריטים, לשוחח ברחוב ולהבין שלטי אזהרה ודרך - מאיטלקית ועד יפנית. יישומים שיעזרו לכם לשבור את מחסום השפה

שי ענבל 17:4422.01.11

1. Google Translate לאנדרואיד הופך למתרגם בזמן אמת

 

האפליקציה של Google Translate לאנדרואיד זכתה לאחרונה לשיפורים לא מעטים בממשק ובתכונות. כעת ניתן לא רק לתרגם טקסט, כולל הודעות SMS, לכל אחת מ-53 השפות שהשירות תומך בהן, אלא גם לנסות פיצ'ר חדש בשם Conversation Mode ("מצב שיחה").

 

פיצ'ר זה מתרגם כל מילה או משפט באחת מתוך 15 השפות שהשירות תומך בהן, ומקריא את המלל המתורגם ששלחתם - וגם את התשובה מהצד השני. כך תוכלו לנהל שיחה של ממש עם מי שאינו דובר את שפתכם. שימושי כשנמצאים בחו"ל, למשל.  עם זאת, האפשרות החדשה אינה זמינה במלואה לכל מכשירי האנדרואיד בארץ, ורבים מהמכשירים שנרכשו מחברות הסלולר אינן תומכות בה.

 

מחיר: חינם

 

(להורדת Google Translate)

 

Google Translate Google Translate צילום מסך

 

 

2. מה כתוב בשלט?

 

רבים ממשתמשי האייפון כבר מכירים את Word Lens. האפליקציה הייחודית, שהמפתח אוטביו גוד עבד עליה במשך שנתיים, מסוגלת לתרגם מילים וביטויים שלמים בשניות, באמצעות כיוון המצלמה בלבד. התוצאה: אפשרות להבין שלטי רחוב, שמות חנויות והוראות בשפות זרות.

 

האפליקציה ניתנת להורדה בחינם להתנסות, אך פעולת התרגום עצמה יחסית מוגבלת, לפחות כיום. קיימות רק שתי חבילות שפה - מספרדית לאנגלית, ולהיפך. עם זאת, שפות נוספות צפויות להתווסף בעתיד וכבר כעת מדובר בכלי שימושי למדי. הוא גם אינו דורש חיבור לאינטרנט כדי לפעול, בניגוד ליישומי תרגום אחרים.

 

מחיר: חינם להתנסות. 9.99 דולר עבור חבילת שפה.

 

(להורדת Word Lens)

 

3. לתרגם טקסט עם המשקפיים של גוגל

 

Google Goggles, אחת מהאפליקציות המוצלחות ביותר לאנדרואיד, מסוגלת לזהות תמונות מפורסמות, לוגואים וספרים - אבל גם טקסט פשוט. בטקסט שזוהה ניתן להשתמש כדי לבצע חיפוש בגוגל, או לבצע תרגום עם Google Translate שמובנה באפליקציה. משום מה השירות אינו תומך בעברית, אבל מזהה עשרות שפות, בהן אנגלית, ספרדית, פורטוגזית, איטלקית, גרמנית וצרפתית. שימושי עבור שלטי דרך, תפריטים במסעדות, ואפילו לקריאה שוטפת.

 

תכונותיה של Google Goggles זמינות גם לאייפון בתוך היישום Google Mobile App. כדי להפעיל את השירות גשו ל"הגדרות", היכנסו ל"משקפי Google", וסמנו את המתג הראשון. כעת תראו בלשונית החיפוש, לצד אייקון המיקרופון המוכר, גם אחד של מצלמה.

 

מחיר: חינם

 

(להורדת Google Goggles לאנדרואיד)

 

(להורדת Google Mobile App לאייפון)

 

4. לדבר בשפות שונות

 

Talk to Me Talk to Me צילום מסך
האפליקציה Talk to Me לאנדרואיד דומה מאוד ל-Google Translate, אך מצטיינת בכך שהיא מסוגלת להבין ולהשמיע הרבה יותר שפות, ולעיתים אף להבין את הקלט טוב יותר. לחיצה על כפתור המיקרופון הירוק שבראש המסך תקליט את דבריכם (אין תמיכה בעברית, אך יש באנגלית), תציג את המלל על המסך - ומיד תקריא את הטקסט בשפת היעד שבחרתם. כמו כן, ניתן להעתיק את הטקסט המקורי או את התרגום ל-Clipboard, או לשלוח במייל/SMS. שימושי ומהיר מאוד. עבור שפות מסוימות וקטנות יחסית, כמו צ'כית ופינית, תצטרכו לשלם בנפרד.

 

מחיר: חינם. עלות רכישה של שפות נוספות עבור Text to Speech הוא 2.99 דולר

 

(להורדת Talk to Me)

 

כתבות נוספות:

 

ארבעה יישומים חכמים לחיסכון בחשבון הסלולר

 

מדריך "כלכליסט": 4 אפליקציות מצוינות לניהול אנשי הקשר
בטל שלח
    לכל התגובות
    x