שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

בלעדי ל"כלכליסט": גיוס ראשון לקרן ישראלית מ-2008

יזראל קלינטק גייסה 55 מיליון דולר לקרן השנייה שלה ומתכננת השקעות בחברות קלינטק ישראליות. בעבר השקיעה בבטר פלייס

אסף גלעד 06:5829.12.10

גיוס ראשון לקרן הון סיכון ישראלית מאז 2008: ל"כלכליסט" נודע כי לאחרונה גייסה קרן יזראל קלינטק ונצ'רס 55 מיליון דולר המיועדים לקרן השנייה שלה להשקעות קלינטק בישראל. הגיוס הקודם היה בדצמבר לפני שנתיים, כשסקויה ישראל גייסה 200 מיליון דולר.

 

הקרן הראשונה של יזראל קלינטק גייסה לפני כשנתיים הון בהיקף של 75 מיליון דולר, שאותו השקיעה ב־11 חברות. ואולם, לאור גילה הצעיר של הקרן אף אחת מהחברות לא ביצעה אקזיט משמעותי, אך חברה אחת - Citrine - שפיתחה טכנולוגיה להמרת גזים רעילים משפכים, נסגרה בינתיים.

 

באמצעות הכסף שגייסה יזראל לקרן היא לא צפויה לבצע השקעות המשך בחברות של הקרן הראשונה, אלא לחפש השקעות חדשות. בכוונת הקרן לנסות לגייס לקרן השנייה הון נוסף כדי להגיע בתוך שנה וחצי לגיוס של עד 100 מיליון דולר.

 

יזראל קלינטק ונצ'רס הוקמה בשנת 2006 בידי מאיר יוקליס וג'ק לוי, ממייסדי הסטארט־אפ Register.com, יחד עם גלן שאוובר, שותף לשעבר בקרן ההון סיכון JVP של אראל מרגלית. היא נחשבת לאחד המשקיעים הראשונים של חברת בטר פלייס, ובין השאר היתה שותפה להשקעה בכמה חברות בוגרות, ובהן: חברות המים אקוויז ואמפסי, חברת התאורה מטרולייט, והחברות פיתגורס וטיגו אנרגיה המפתחות פאנלים סולאריים מתקדמים.

 

עם המשקיעים בקרן ניתן למנות, בין השאר, את קבוצת הפיננסים ההולנדית Robeco Private Equity ואת בית ההשקעות האמריקאי Piper Jaffray. שותפים עצמאיים בקרן הם ארנון גולדפרב, מנכ"ל חברת TMB Water, ישראל קרויזר, מנכ"ל חברת האנרגיה הסולארית ברייטסורס, ויגאל סתיו, לשעבר מנכ"ל נטפים. חלק מהמשקיעים בקרן הם משקיעים חוזרים וחלק משקיעים חדשים.

 

גם אם תגיע יזראל קלינטק לקרן של 100 מיליון דולר, עדיין מדובר בטיפה בים. כמות הכסף המושקעת בענף הקלינטק בישראל הולכת ופוחתת. על פי פירמת רואי החשבון PWC קסלמן וקסלמן, בשנת 2009 הושקעו בחברות קלינטק בישראל 67 מיליון דולר בלבד, כאשר שליש ממנה הלך לחברה אחת: סולאראדג'. שנת 2010 צפויה להסגר על כמחצית מכך.

 

מקרן יזראל קלינטק ונצ'רס לא התקבלה תגובה לידיעה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x