$
חדשות טכנולוגיה

דיווח: פייסבוק מפתחת מערכת הפעלה סלולרית

על פי בלוג הטכנולוגיה טקראנץ', הרשת החברתית מתכוונת להיכנס לשוק הסלולר עם מערכת הפעלה שתותקן במכשיר ייעודי, במטרה למנוע מחברות אחרות להשתלט על תחום הגלישה הסלולרית

יוסי גורביץ 11:0119.09.10
פייסבוק בונה מערכת הפעלה סלולרית משלה, שתותקן בטלפון ייעודי, במטרה למנוע מיצרניות הסמארטפונים האחרות להשתלט על שוק הגלישה הסלולרי. כך טוען הבוקר (א') בלוג הטכנולוגיה טקראנץ', בהסתמכו על מקור אנונימי אחד. תגובת פייסבוק על הפרסום לא נמסרה.

 

לדברי המקור של טקראנץ',
שני בכירים בפייסבוק עובדים על בניית מערכת הפעלה סלולרית של החברה, שמיועדת – על פי ההערכות – לשמש כמערכת הפעלה למכשיר פשוט, שעם זאת יאפשר למשתמש לעדכן ולקרוא את פייסבוק, וכנראה גם להפוך את רשימת ה"חברים" שלו בפייסבוק לרשימת אנשי הקשר.

 

על פי הדיווח, בפייסבוק הודאגו מן המגמה של יצירת אפליקציות פייסבוק בשלל מערכות הפעלה לסמארטפונים – בעיקר אנדרואיד ו-iOS של אפל – משום שמשמעות הדבר היא נעילתה של פייסבוק מחוץ לשוק המתפתח של גלישה סלולרית. חשש זה הוביל לעבודה על מערכת ההפעלה שלה.

 

הבכירים האחראים, על פי הדיווח, לפרויקט – ששמו לא ידוע – הם ג'ו יואיט ומת'יו פאפאקיפוס; הראשון היה בין יוצרי הדפדפן פיירפוקס והיה האחראי ליצירת אפליקציות האייפון של פייסבוק, והתפרסם כאשר הודיע שלא יסכים ליצור יותר אפליקציות אייפון בשל סגירותה של אפל. פאפאקיפוס הוביל את פרויקט מערכת ההפעלה כרום של גוגל עד יוני האחרון, ואז התפטר ועבר לפייסבוק. להערכת טקראנץ', מה שמשך אותו מגוגל לפייסבוק צריך היה להיות פרויקט גדול במיוחד.

 

אף שלידיעה אין אישור, עורך טקראנץ' מייקל ארינגטון מעריך כי קיימת אפשרות שהטלפון של פייסבוק ייצא לשוק עוד בעונת החגים הנוכחית, קרי בעוד כחודשיים, ושייתכן שאפשר יהיה לשלם עבורו ב-Facebook Credit. עם זאת, הוא מציין כי קיימת אפשרות שהפרויקט לא יצא כלל אל הפועל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x