$
אינטרנט

למכירה: חשבון פייסבוק עם 2,500 חברים

המחיר המבוקש לא נמוך - 2,000 שקל, אבל מי שיהיה מוכן להשקיע את הסכום עשוי לגלות שמדובר בהשקעה משתלמת

עומר כביר 16:5309.07.10

באתר הלוחות WinWin התפרסמה לאחרונה מודעה בזו הלשון: "למכירה, חשבון פייסבוק עם 2,500 חברים. כולם ישראלים". המחיר המבוקש לא נמוך - 2,000 שקל, אבל מי שיהיה מוכן להשקיע את הסכום עשוי לגלות שמדובר בהשקעה משתלמת. מאז פרסום המודעה זינק מספר החברים בפרופיל והוא עומד היום על קרוב ל־5,000. המחיר, לעומת זאת, לא השתנה.

 

מאחורי החשבון המוצע למכירה עומד סטודנט בשם ארז חורב. לא מדובר בחשבון האישי שלו, אלא בחשבון פיקטיבי שפתח תחת השם שיר לירן. הכל התחיל, לדבריו, ממשחק פוקר פייסבוק. "שיחקתי די הרבה, והבנתי שמי שיש לו הרבה חברים בפרופיל מקבל יותר כסף וירטואלי", הוא אומר. "אז פתחתי עוד חשבון פייסבוק, העליתי תמונה של בחורה יפה יחסית שמצאתי בגוגל והתחלתי לשלוח הצעות חברות לאנשים. ברגע שעוברים את ה־2,000 חברים, אנשים מתחילים להוסיף אותך בעצמם, וכך יצא שמדי יום הייתי מקבל כמעט מאה הצעות חברות. בגלל מגבלת החברים של פייסבוק, שעומדת על 5,000 איש, היום יש לי כאלף בקשות חברות ממתינות שאני פשוט לא יכול לאשר".

 איור: יונתן וקסמן

 

חורב מכוון את המכירה לגורמים כמו יחצני מועדונים, בעלי מסעדות, גופים שעוסקים בשיווק במדיה חברתית, ולמעשה לכל מי שרוצה לקדם מוצר או אג'נדה כלשהם. אולם נכון להיום, לא נרשמה היענות גדולה למודעה. "לא היו הרבה פונים לצערי. אני בטוח שיש אנשים שצריכים את זה, אבל השוק כנראה לא מוכן לזה, עדיין לא יודע איך לעכל את הנושא הזה", הוא מעריך.

 

למרות חוסר ההצלחה של המודעה בשוק, אין ספק שגופים מסחריים רבים יכולים להפיק תועלת וליהנות מגישה ישירה ונוחה ל־5,000 גולשים ישראלים. גם חשבון משתמש שנראה אמיתי ולגיטימי לכל דבר, שהחברים בו אינם יודעים את זהותו של הגוף העומד מאחוריו - נראה על פניו כעסקה משתלמת, במיוחד כאשר כל חבר מתומחר ב־40 אגורות בלבד.

 

אולם פתיחת חשבון פיקטיבי מנוגדת לתנאי השימוש בפייסבוק, וחשבון כזה יכול להימחק בכל רגע ללא התראה (מספיק רק שכמה משתמשים יסמנו אותו ככזה). אין להתפלא לכן כי גופים שונים חוששים להשקיע היום בחשבון שאולי כבר לא יהיה פעיל מחר.

 

גופים מסחריים וחברות פרסום פותחים כיום חשבונות פיקטיביים באופן גלוי או סמוי ומזמינים גולשים להתחבר אליהם, ולכן לא נראה שיש להם צורך מיוחד לשלם על חשבון פיקטיבי של אדם אחר. על מה אולי הם כן יסכימו לשלם? על חשבונות אמיתיים של גולשים מרובי משתמשים. ובהתחשב בטרנד ההתנתקות מפייסבוק, שצובר תאוצה לאטו, אין להתפלא אם בקרוב נראה גולשים שמוכנים למכור את נשמתם (קרי, החיים המקוונים שלהם בפייסבוק) בעבור חופן דולרים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x