$
הסטארטאפים המבטיחים 2010

5. Wintegra - מהירות של הדור הרביעי, כבר עכשיו

המומנטום שצברה החברה בשנה האחרונה כתוצאה מהפריחה בגלישה הסלולרית שיצרו מכשירי האייפון ודומיהם החזירה את הסומק ללחיים של יצרנית השבבים לדור הרביעי

אסף גלעד 00:3519.04.10

התוכנית של ווינטגרה (Wintegra) להנפיק בנאסד"ק במהלך 2006 הסתיימה במפח נפש. אבל המומנטום שצברה החברה בשנה האחרונה כתוצאה מהפריחה בגלישה הסלולרית שיצרו מכשירי האייפון ודומיהם החזירה את הסומק ללחיים של יצרנית השבבים לדור הרביעי. גם רמת ההכנסות השנתית של ווינטגרה, ששמרה על יציבות של כ־30 מיליון דולר במשך שנים אחדות בגלל ההאטה בפיתוח רשתות הטלקום רחבות הפס, מתחילה לעלות.

 

 לפרויקט המלא - 50 הסטארט-אפים המבטיחים לשנת 2010 - לחצו כאן

 

 

ווינטגרה מאפשרת לחברות הסלולר לשפר את תעבורת הנתונים ברשתות הדור השלישי מבלי לגרום לעומסים מיותרים, לפחות עד שיעברו לדור הרביעי. החברה מתקינה מערכות תקשורת מבוססות שבבים ייחודיים בצמתים שבין אנטנות סלולר לבין רשתות התקשורת המהירות שחברות הסלולר חוכרות או מפעילות. אזורים אלה, הנקראים בקהול (Backhaul), נהפכו לצוואר הבקבוק המרכזי ברשתות הסלולריות עם השימוש ההולך וגובר בטלפונים חכמים.

 

השבבים של ווינטגרה, בצירוף התוכנה המשלימה אותה, יכולים להאיץ את זרימת המידע לגיגה־ביט לשנייה. שני שבבים שהושקו לאחרונה יכולים אף להכפיל פי עשרה את המהירות הזאת. שבבים אלה, שעל בסיסם בין השאר נערכת עתה ווינטגרה להנפקה, מסייעים למפעילות הסלולריות לשדרג את רשתות התקשורת שלהן למהירות שמזכירה את הדור הרביעי. בתחום זה נתקלת ווינטגרה בתחרות קשה מצד ענקיות כמו אינטל וברודקום, ואפילו תחרות עם פרוביג'נט הישראלית (הממוקמת במקום ה־9 בדירוג 50 הסטארט־אפים המבטיחים של "כלכליסט").

 

מנכ"ל וממייסדי ווינטגרה קובי בן צבי ועובדי החברה. הסמארטפונים החזירו את הסומק ללחיים מנכ"ל וממייסדי ווינטגרה קובי בן צבי ועובדי החברה. הסמארטפונים החזירו את הסומק ללחיים צילום: בועז אופנהיים

 

יתרונה של ווינטגרה הוא העובדה שהיא כבר נמצאת בשוק, הרבה לפני כולם, וכבר מוכרת את מוצריה לצמרת תעשיית התקשורת העולמית - אריקסון, הוואוי, נוקיה־סימנס, מוטורולה, ואפילו רד תקשורת, ECI ואלווריון הישראליות. יתרון נוסף של ווינטגרה על פני מתחרותיה הוא פתרון מודולרי שמקצר את זמן פיתוח השבבים ללקוחותיה.

 

החברה שעברה לרווחיות כבר ב־2005 הרוויחה השנה, על פי ההערכות, כ־5 מיליון דולר ומצפה לעלייה משמעותית בהכנסותיה וברווחיה. בינתיים נפגש המנכ"ל קובי בן־צבי עם כמה חתמים להובלת ההנפקה, בהם דויטשה בנק, ג'יי.פי מורגן, קרדיט סוויס וסיטי. בכוונתו לגייס 75 מיליון דולר לפי שווי של 300 מיליון דולר, על פי הערכה. לא רחוק כלל ממה שציפה לו ב־2006 - רק ארבע שנים מאוחר יותר.

 

Wintegra

מוצר מרכזי: שבבי דור רביעי

שנת הקמה: 2000

מספר עובדים: 160

מייסדים: קובי בן־צבי ורוברט או'דל

גיוסים: 46 מיליון דולר

הכנסות ב־2009: 35–40 מיליון דולר

משקיעים בולטים: הקרנות ג'נסיס ומגמה

לקוחות בולטים: מוטורולה ונוקיה־סימנס
בטל שלח
    לכל התגובות
    x