$
חדשות טכנולוגיה

שארפ תציג מסכי מגע תלת מימדיים למכשירים ניידים

המסכים יוכלו לעבור בין תצוגת דו-מימד ותלת מימד בלי צורך במשקפיים מיוחדים, ויגיעו בגדלי 2.4-3.4 אינץ'. שארפ: המעבר לתלת מימד הוא כמו המעבר משחור לבן לצבע

אבנר קשתן 14:4302.04.10
חברת האלקטרוניקה היפנית שארפ הודיעה היום (ו') על השקת סדרה של מסכי LCD תלת מימדיים, המיועדים לשימוש במגוון מכשירים ניידים כגון טלפונים סלולריים וקונסולות משחק ניידות. המסכים החדשים צפויים לצאת לשוק בחודש ספטמבר, ולהכנס לפסי היצור של מכשירים זמן קצר לאחר מכן.

 

הטכנולוגיה

של שארפ מאפשר מעבר מתצוגה דו מימדית לתלת מימדית על פי דרישות התוכנה, ואינה דורשת משקפיים מיוחדים באמצעות חריצים זעירים במסך המפנים חלק מהאור לעין שמאל וחלק לעין ימין. המסכים הראשונים עתידים חצאת בגדלי 2.4 ו-3.4 אינץ' לשימוש במכשירים ניידים, וייוצרו בדגמים הרגישים למגע בנוסף למסכי LCD רגילים. על פי החברה, חדות ובהירות התמונה במסכים החדשים מובילים משמעותית על שאר טכנולוגיות התצוגה התלת-מימדית שבשוק.

  

על פי יושיסוקה האסגאווה, מנהל תחום מסכי ה-LCD בשארפ, מספר יצרניות סלולר כבר פנו אליהם בתוכניות לשלב את המסכים החדשים במכשירים, והוא צופה כי עד מרץ 2011 יהוו המסכים 10-20% מייצור המסכים של שארפ, ועד מרץ 2012 - כחצי מהם. בנוסף, מסר האסגאווה כי אין מניעה כי הטכנולוגיה תשמש לייצור טלוויזיות ומסכי LCD תלת מימדיים גדולים יותר, אם כי אין לשארפ תוכניות לייצר כאלה בשלב זה. על פי האסגאווה, "כמו שטלוויזיות שחר לבן הפכו לצבעוניות, כך יהפכו כל המסכים לתלת מימדיים".

  

חברה נוספת אשר מתכננת להשיק מכשיר בעל תצוגה תלת מימדית היא נינטנדו, אשר הודיעה כי עד מרץ 2011 תשיק את ה-Nintendo 3DS, קונסולת משחקים תלת מימדית אשר גם היא אינה דורשת משקפיים מיוחדים. לא ידוע אם ה-3DS ישתמש במסכים של שארפ. מתחרותיה של שארפ בתחום הטלוויזיות, כגון סוני, LG ופנאסוניק הודיעו כולן בחודשים האחרונים על כוונות להשיק טלוויזיות תלת מימדיות, אך טכנולוגיות התצוגה שלהן דורשות משקפיים מיוחדים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x