$
אינטרנט

פייסבוק מפתחת שירות מבוסס מיקום

הרשת החברתית צפויה להכריז בחודש הבא על שירות חדש שיאפשר לציין באופן אוטומטי את מיקומו של הגולש. תנאי השימוש באתר כבר עודכנו בהתאם

יוסי גורביץ 10:0910.03.10

אפליקציות מבוססות מיקום (Geolocation) מגיעות לעמודי המשתמש בפייסבוק: על פי דיווח הניו יורק טיימס, הרשת החברתית תשיק בחודש הבא שירות שמאפשר לגולשים בה לעדכן את חבריהם במיקומם הגיאוגרפי באופן אוטומטי. תגובת פייסבוק לניו יורק טיימס היתה כי החברה עוסקת כל הזמן בפיתוח שירותים

חדשים, וסירבו לאשר או להכחיש את הידיעה.

 

פייסבוק צפויה להכריז על על השירות החדש בכנס המפתחים השנתי שלה, f8, שייערך בסוף אפריל. נמסר כי פייסבוק עובדת על השירות החדש זה כשנה. לשירות יהיו שני פנים: האחד יאפשר למשתמשים לחלוק את מיקומם עם אחרים – ברירת המחדל של הפרסום בפייסבוק היא ל"כולם" – והשני יאפשר למפתחים לבנות אפליקציות שישתמשו בשירות.

 

כבר לפני כמה חודשים התאימה פייסבוק את תנאי השימוש באתר לשירותים כאלה, ועל פי סעיף שנוסף לתנאי השימוש בנובמבר 2009, כאשר המשתמש חולק את מיקומו עם אחרים או מוסיף מיקום לפרסום אחר, פייסבוק תתייחס לכך כמו לכל פרסום אחר. בנוסף הודיעה פייסבוק כי אם תפעיל שירות לציון מיקום היא תאפשר למשתמש להחליט אם להשתתף בשירות, ולא תפעיל אותו אוטומטית.

 

בתוך כך, פרסם בלוג הטכנולוגיה טקראנץ' ידיעה שממנה עולה כי אתמול (ג') הפעיל אתר המיקרו-בלוגינג טוויטר שירות מיקום, שאיפשר לציין את מקומם של משתמשים על מפה. הפיצ'ר היה פעיל במשך כמה שעות, על פי הדיווח, ואחר כך נעלם.

 

אפליקציות מבוססות מיקום המשלבות שירותים חברתיים עם אפשרות הגלישה במכשירים ניידים החלו לצבור פופולריות לאחרונה, גם מכיוון המשתמשים ובעיקר מצד המפתחים - שרואים בהן פלטפורמה פוטנציאלית לפרסום באמצעות הפניית הגולש לעסקים הקרובים למיקומו הנוכחי. 

 

אולם שירותים אלה מעוררים דאגה בקרב ארגוני פרטיות מחד וחברות ביטוח מאידך - שחוששות שחשיפת המיקום של הגולש יחד עם הצלבת מידע נוסף עליו מקלה על פורצים לדעת מתי הוא אינו בבית. כחלק מהביקורת על שירותים אלה הוקם האתר הפארודי Please Rob Me, שמצביע על הסכנה שבחשיפת מיקומו של המשתמש.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x