$
הייטק והון סיכון

לייבפרסון רוכשת את ניוקונומי ומגייסת 60 איש

ניוקונומי היא חברה העוסקת בניטור פעולות של גולשים ברשת. הטכנולוגיה שנרכשה על ידי לייבפרסון תסייע לה לזהות פעילויות של לקוחות פוטנציאלים ברשת ולהציב מולם אנשי מכירות מקוונים

אסף גלעד 18:5525.01.10

מנכ"ל לייבפרסון, אלי קמפו, אישר לראשונה ל"כלכליסט" כי החברה ביצעה לאחרונה רכישה של חברת הסטארט-אפ הישראלית ניוקונומי (Nuconomy).

 

"אנחנו מאמינים שהמומחיות של ניוקונומי משלימה למה שיש היום בלייבפרסון, במיוחד בתחומי בקרת פעילויות הגולשים והאתרים", אמר קמפו ל"כלכליסט".

 

לייבפרסון, רכשה בעבר בישראל עוד שתי חברות: HumanClick בשנת 2000 תמורת 9 מיליון דולר, וחברת Kasamba תמורת 40 מיליון דולר בשנת 2007.

 

ניוקונומי היא חברה העוסקת בניטור פעולות של גולשים ברשת, תחום המכונה 'אנליטיקס'. הטכנולוגיה שנרכשה על ידי לייבפרסון, תסייע לה לזהות פעילויות של לקוחות פוטנציאלים ברשת ולהציב מולם אנשי מכירות מקוונים.

 

סכום הרכישה לא נמסר אך מוערך במיליונים בודדים של דולרים על הקניין הרוחני של החברה הישראלית. לפי חברת המחקר IVC, גייסה ניוקונומי 300 אלף דולר מיוסי ורדי, שלמה נחמה ועוזי צוקר, ובהמשך קיבלה מימון של 3 מיליון דולר מחברת הפרסום הבריטית WPP.

 

עוד נודע, כי לייב פרסון החלה במסע גיוס של 60 עובדי פיתוח למרכז החברה ברעננה. אלי קמפו, שסירב לחשוף את תכניות החברה לשנה הקרובה רק ציין כי "החלטנו החלטה אסטרטגית להשקיע במחקר ובפיתוח", וציין כי הגיוס איננו קשור לרכישת ניוקונומי.

 

מקור בתעשייה אמר: "זהו סוף לא משמח לחברת ניוקונומי שנחשבה עוד בשנת 2008 לאחת המבטיחות בהייטק הישראלי, ושהימרה על לקוחות ישראלים כמקור לצמיחה. הלקח הוא לחפש את הלקוחות הראשוניים דווקא בשוק היעד, כמו למשל בארה"ב".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x