$
חדשות טכנולוגיה

מוטורולה דורשת לאסור מכירת בלקברי בארה"ב

החברה, שהפסידה נתח שוק ניכר ל-RIM, יצרנית הבלקברי, הגישה נגדה תלונה לוועדת הסחר הבינלאומי, בטענה שמכשיריה מפרים פטנטים הרשומים על שמה. RIM הקנדית טרם הגיבה למהלך

יוסי גורביץ 10:1224.01.10
זירה חדשה במלחמות הפטנטים: חברת מוטורלה פנתה שלשום (ו') לוועדת הסחר הבינלאומי של ארה"ב, ה-ITC, ודרשה ממנה לאסור על יבוא מוצרי חברת RIM ועל מכירתם בארה"ב. לדברי מוטורולה, החברה הקנדית – יצרנית מכשירי הבלקברי הפופולריים – הפרה בשיטתיות את הפטנטים שלה. כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס. RIM נמנעה מלהגיב על המהלך.

 

מוטורולה הפסידה נתח שוק בעקביות ל-RIM במשך שנים, ולטענתה כמעט כל מכשיר של RIM מפר פטנט כלשהו שלה – היא ציינה את תחומי ה-WiFi, ניהול אפליקציות, ניהול הסוללה וממשק המשתמש. החברות היו חתומות על חוזה שאיפשר להן להשתמש בפטנטים זו של זו תמורת תשלום, אולם חוזה זה פקע ב-2007, ו-RIM סירבה לחדש אותו. שתי החברות מנהלות מאבק משפטי מאז שנת 2008.

 

לדברי נציג מוטורולה, ועדת הסחר הבינלאומי צפויה להחליט בתוך חודש עד שישה שבועות אם לקבל את תלונתה של החברה ולפתוח בחקירה כנגד RIM. אם תעשה כן, הליך זה צפוי להימשך שנה או יותר.

 

בקשה למניעת יבוא מכשירים נחשבת לצעד חריג, אך לאחרונה נקטו אותו שתי חברות, נוקיה ואפל. נוקיה האשימה את אפל בהפרת הפטנטים שלה, ובתגובה אפל תבעה אותה על הפרת פטנטים גם היא; נוקיה פנתה לוועדת הסחר הבינלאומי בתביעה לאסור על מכירת מוצרי אפל – מחשבים, אייפונים, אייפודים ועוד – וזמן קצר לאחר מכן הגישה אפל בקשה דומה לאיסור על יבוא ומכירת מוצרי נוקיה. לפני כעשרה ימים פנתה קודאק בתביעה דומה לוועדת הסחר, הפעם כנגד אפל ו-RIM כאחד.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x