• תפריט
חדשות טכנולוגיה

נוקיה תובעת את אפל: האייפון מפר פטנטים

יצרנית הסלולר הפינית, המחזיקה ביותר מ-10,000 פטנטים בתחום התקשורת הסלולרית, טוענת כי אפל מסרבת לשלם בעבור השימוש בטכנולוגיות שלה: "אפל מנסה לרכוב בחינם על גבה של נוקיה"

אבנר קשתן 17:4922.10.09

מלחמת ענקים בעולם הסלולר: נוקיה, יצרנית הטלפונים הסלולריים הגדולה בעולם, הגישה היום (ה') תביעה נגד אפל בטענה שהאייפון מפר פטנטים בתחומי התקשורת האלחוטית הרשומים על שמה, כולל השימוש בתקני התקשורת GSM ו-UMTS. כך מדווח אתר ה-Business Insider. 

  צילום: אי פי איי

 

על פי התביעה שהוגשה לבית המשפט הפדרלי במדינת דלאוור, ארה"ב, נוקיה השקיעה בשני העשורים האחרונים כ-40 מיליארד יורו במחקר ופיתוח של הטכנולוגיות העומדות בבסיס התקשורת הסלולרית העולמית, והשקעה זו באה לידי ביטוי ביותר מ-10,000 משפחות פטנטים הרשומים על שמה. הפטנטים האלה, הכוללים את תקני השידור, את קידוד השיחות ואת אבטחת המידע בזמן השיחה, משמשים כ-40 יצרניות מכשירים סלולריים בעולם. חברות אלה משלמות לנוקיה דמי שימוש בפטנטים שלה.

 

על פי אילקה ראנסטו, סמנכ"ל בנוקיה האחראי על המחלקה המשפטית והקניין הרוחני, מכשירי האייפון של אפל מפרים עשרה מהפטנטים של נוקיה בהתחברותם לרשתות GSM, WCDMA ו-WiFi. "בכך שהיא מסרבת לתנאי השימוש בקניין הרוחני של נוקיה", טען ראנסטו, "אפל מנסה לרכוב בחינם על גבה של נוקיה".

 

בתביעה נמסר כי כל הדגמים של האייפון ששווקו מאז שנת 2007 מפרים את הפטנטים. עם זאת, לא צוין בתלונה מדוע היא הוגשה רק עכשיו, ומה אופן המגעים שהיו עם אפל מאז הושק האייפון בנוגע להסכם שימוש רשמי בטכנולוגיות.

 

בשלב זה, לא התקבלה תגובה מאפל בנוגע לתביעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x